Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Olmalıdır

Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Olmalıdır

03 Aralık 2020

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Husus

Kamp yapmanın bambaşka bir keyfi olduğunu tadanlar çok iyi bilir.

Kimi zaman bir ormanın yeşile boyanmış ağaçları arasında kimi zamansa huzura açılan bir deniz kıyısında kamp çadırını kurmak ve huzurlu bir sabaha uyanmak eşsiz bir duygudur.

Peki konforlu bir kamp yaşayabilmek için lazım olan ilk şey nedir?

Tabi ki kamp çadırı!

Güney Av ailesi olarak harika bir kamp yaşayabilmeniz için en gerekli malzeme olan kamp çadırında kafanıza takılabilecek; kamp çadırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz veya kamp çadırında aranan özellikler nelerdir gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

Öncelikle kendinizi iyice analiz etmeniz gerekir.

Mesela kapalı yer fobiniz var mı ya da çok sıcak ve soğuk yerlerde kalma gibi sorunların varsa kamp çadırından küçük bir tatili biraz daha düşünmeniz gerekir.

Bunlara benzer sorunlarınız yoksa ve hangi özelliklere sahip bir kamp çadırı işinizi görecek bilmiyorsanız. Bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Evet!

Piyasada pek çok markaya, modele ve özelliğe sahip kamp çadırları mevcut fakat önemli olan bir çadırdan sizin beklentilerinizin ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Bunlar;

  • Kaç kişilik bir çadıra ihtiyacınız olduğu
  • Sabit mi yoksa bivak bir çadır çeşidi mi istediğiniz
  • Hangi hava koşullarına uygun çadır aradığınız
  • Kurulum anlamında beklentileriniz

Uygun Kamp Çadırını Seçmek Sizin Elinizde!

Kaç Kişilik Çadır Almalıyım?

Bir Çadıra Kaç Kişi Sığar?

Kamp çadırı alınırken yapılan en büyük hata 4 kişilik çadırda 4 kişinin konaklayabileceği yanılgısına düşmektir. Çadırlarda kişi sayısı yanyana hiçbir boşluk bırakmadan uyku tulumu hesap edilerek belirlenir ama çoğumuz ilkim uygunsa uyku tulumunu tercih eteneden rahatça uyumayı tercih edeceğimizden 4 kişilik bir çadırı 3 kişi yada en ideali 2 kişi olarak yerleşmek oldukça rahat bir

Kişi sayısı dışında çadırın boyutu da dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kısa veya uzun boylu oluşunuzu baz alarak uygun ölçülerde kamp çadırınızı seçmelisiniz.

 

Kamp Çadırınızın Hangi Şartlara Uygun Olması Gerekiyor?

Kamp çadırları farklı iklim koşullarına göre dizayn edilerek o iklime uygun kumaşlarda üretilir. Örneğin yazlık bir çadırda birçok havalandırma bölümü yanısıra hafif malzemeden üretilirken kış şartlarına uygun kamp çadırları da rüzgârdan etkilenmeyen belli özelliklere sahip malzemeden üretilir.

Bu sebeple kampı yapacağınız mevsime ve koşullara uygun bir kamp çadırı satın almanız olukça uygun olacaktır.

 

Kullanım kolaylığını önemseyin!

Kamp çadırı satın almak için çıktığınız alışveriş turunda gölgelikli, birçok bölümü olan harika bir büyüklüğe sahip çadırlar ilginizi çekebilir.

Peki bu çadırları kurup bozması da aynı keyfe sahip midir yada ağırlığı nedir ve çadırı taşımanız gereken durumlarda taşınabilecek kiloya mı sahiptir? İşte bunları da hesap ederek hareket etmelisiniz.

  

Kamp Çadırı Malzemesini Dikkatli Seçin!

Kamp çadırının malzemesi kamp koşullarınıza bağlı olarak büyük önem taşır. Örneğin pamuklu kumaştan üretilmiş çadır serpinti yağmura dayanıklıdır ama suyu çektiği için ağırlaşabilir. Bu sebeple polyester kumaştan çadırları tercih etmenizde yarar vardır.

Fermuar konusu da oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeden üretilmiş fermuarlara sahip olan çadırları tercih etmeniz gerekir. Çünkü çabuk bozulan fermuarlar kamp koşullarında davetsiz misafirlerin çadırın içine girmesine sebep olabilir. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.