Kamp Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamp Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

15 Temmuz 2019

Kamp Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızla akıp giden şehir yaşantısından uzakta, doğayla baş başa olmak, şüphesiz ki kendimize verebileceğimiz en kıymetli  hediye olacaktır.

Modern kent stresinden olabildiğince uzaklaşıp  kimi zaman masmavi bir deniz kenarında kimi zamansa ağaçlarla bezenmiş yeşilin her tonunu kucaklayan bir ormanda hayata kısa bir mola vermek  doğanın sunduğu misafirperverlikle ruhumuzu doyurmak emininiz ki hepimize enfes duygular yaşatacaktır.

Tam da bu duyguları tanımlayan, özgür ruhlara bir nefes sunan kamp hayatı tam da bu noktada bizi kendisine davet ediyor.

Ama bilmemiz gereken çok önemli bir konu var; o da kamp yaparken gerekli olan malzemeleri doğru ve kaliteli bir şekilde seçmek... Aksi takdirde doğayla ile başlayan keyifli yolcuğunuz sizi zora düşürebilir.

Kampta gerekli olan ekipmanların  başında da manzarayı huzurla izlerken size eşlik edecek olan kamp sandalyeleri geliyor. Bazen iştahla yemeğini erken bazense biraz dinlenmek isterken  kamp sandalyeleri, kampta en çok vakit geçirdiğimiz ekipmanlardan biri oluveriyor.

Kamp sandalyesi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlara değinecek olursak; önceliği kamp sandalyesinin rahatlığı ve kalitesinden yana kullanmalıyız.

Kamp deyince aklımıza gelen en önemli şey, pratiklik ve portatifliktir.

Tüm yüklerimizden kurtulmak için çıktığımız bu maceralı yolculukta ağır kamp ekipmanları ile uğraşmayı eminiz ki hiçbirimiz istemeyiz.

Her yere sığabilecek ve kolaylıkla taşınabilecek portatif bir kamp sandalyesi; arabanızda, bisikletinizin arkasında yada yürüyüş sırasında size kolaylık sağlayacak dizayna sahip olmalıdır.

Kamp sandalyesi seçiminde dikkat edilmesi gerek önemli hususlardan biri de kumaşıdır. Mevsimine göre; soğuk havalarda rüzgar geçirmeyen, sıcak havalarda ise  teri içinde barındırmayan kumaş yapısına sahip modeli tercih etmeniz gerekmektedir.

Sandalyelerin kumaş yapısını inceleyecek olursak; kamp sandalyelerini oluşturan ana kumaşın %20'si termoplastik polietilen, %80'i ise polyester kumaştan oluşmaktadır.

Sandalyelerin dokuma kısmı %100 polipropilen kumaşta elde ederken yan parçalarda yine %100 polipropilen kumaş kullanılmaktadır

Kaliteli ve uzun ömürlü kumaşı yanı sıra kamp sandalyelerinin iskeleti de ağırlığı kaldırabilmek için sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.

% 100 çelik borularla ve çelik vidalarla sağlamlığa ulaşan sandalyelerde, kalitesiz bir seçim yaptığınız takdirde maksimum 80 kilogramlık bir ağırlığı kaldırabilir ama tercihiniz kaliteden yana ise fazla 110 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip oluyor. Pas tutmayan sağlam iskeletli, her koşula dayanan bir kamp sandalyesi, hepimizi o hayalini kurduğumuz kampta fazlasıyla rahatlatacaktır.

Ne kadar sade  o kadar güzel...

İşte tam da bu düşünce ile kurulumu basit, hafif iskelet ve kumaş yapısına sahip bir kamp sandalyesi  size uzun yıllar  eşlik edebilir, huzur ve bolca sakinlik barındıran kamp güncenizde size sadık bir dost olabilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.