Sahte Balık Yemlerini Neye Dikkat Ederek Almalıyız?

Sahte Balık Yemlerini Neye Dikkat Ederek Almalıyız?

01 Ağustos 2019

Balık tutmak bir tutkudur.

Bir kere başladığınızda siz de bir anda oltaya düşmüş balık gibi oluverirsiniz.

Ama bu yakalanış bir tutsaklıktan öte keyif veren bir bağlanmadır. Bu keyifli bağlanmanın da kendine göre kuralları ve seçimleri mevcuttur.

Bunların başında da balık yemleri gelmektedir.

Son zamanlarda balıkçılık da zahmetli canlı yem sürecinden kurtularak daha pratik ve kullanışlı yemler ile buluşmuş, amatör balıkçılık modern bir boyuta ulaşmıştır.

Artık maket olarak üretilen sahte balıklar ile avlanma saatleriniz de ayrı bir keyfe dönüştü. Dünya genelinde 'spin' olarak adlandırılan sahte balık yemleri ile uzun ve eğlenceli avlanma sağlayabilirisiniz.

Sahte balık yemleri canlı renkleri ve cazibeli parlaklığı ile avınızı büyük bir keyifle oltanıza getiriyor, size de keyif sürmek kalıyor.

Balık yemi alırken ilk önce hangi tür balığı avlayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çünkü her balığı cezbeden farklı yem alternatifleri mevcut...                                                       

Tabi ki bunun için de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunlara değinecek olursak;

Avlamak istediğiniz balığın boyutuna göre sahte balık yemi seçmelisiniz.

Sahte balık yeminde, balık yeminin rengi büyük önem taşımaktadır. Balıkların büyük bir bölümü renkleri görür ve avına bu şekilde yaklaşır.

Örneğin sabah saatlerinde mavi, pembe ve siyah renkler uygunken, gece zifiri karanlıkta fosforlu veya ışıklı yemler doğru secim olacaktır.

Renk seçiminde ışığın kırılma payı da etkilidir. Derinliklere ve ışığın kırılmasına göre balıkların renkleri ayırt etmesi değişiklik gösterir.

Avlayacağınız balığın tükettiği balık cinsine yakın özellikteki sahte balık yem seçimi, avınızın size daha çabuk yaklaşmasını sağlayacaktır. Yani levrek avlayacaksanız onun tükettiği cinse yakın renkte bir sahte balık yemi seçmek doğru bir seçim olacaktır.

Avlanma alanınızın derinliği ile sahte balığın ulaşabileceği derinlik birbirine uygun olmalıdır. Balığın avlanma noktasına göre dalan ya da yüzeyde yüzen sahte balık yemini tercih etmeniz gerekir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.