Filtreler

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Avcı Yeleği ve Takımı

Avcılık için önemli giyim ürünlerinin başında gelen av yeleği, avcılar tarafından giyilen bir tür ceket veya süveterdir. Avlanırken, tıpkı diğer spor veya aktivitelerde olduğu gibi, güvenlik, konfor ve destek için belirli ekipman parçaları gereklidir. Av yeleği de avcılar için bunu sağlar. Doğada görünürlüğü azaltarak av hayvanlarına karşı stratejik bir kamuflaj, diğer avcılar için bir uyarı veya avcıyı av esnasında desteklemek için tasarlanmış kullanışlı ve sıcak bir giysi görevine sahiptir. 

Avcı Yeleği Modelleri ve Fiyatları

Av yelekleri modelleri çeşitli şekillerde, boyutlarda, tasarımlarda ve kumaşlarda yapılabilir. Çoğu kumaş veya polyesterden yapılsa da süet ve file de popülerdir. En yaygın av yeleği modeli tasarımı kolsuz, önü fermuarlı veya çıtçıtlıdır. 

Kolsuz tasarım, atış çabukluğu ve isabetliliği için gerekli olan kolların daha serbest hareket etmesini sağlar. Renkler değişmekle birlikte, genellikle çok parlak veya çok soluktur. Özellikle avlanılan meraya göre renk seçiminin yapılması büyük önem taşıyor. Örneğin ormanlık bir arazide avlanıyorsanız daha koyu yeşil ve kahve tonlarına sahip bir avcı yeleği tercih etmeniz öneriliyor. 

Avcı yeleği, avcılar ve doğa tutkunları için önemli bir güvenlik ekipmanıdır. Bu yelekler, avcıların vücutlarını yaralanmalardan korumak amacıyla tasarlanmıştır. Avcı yeleği fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterir. Kalite, malzeme, marka ve ek özellikler gibi faktörler, fiyatları etkileyen unsurlardır.

 Klasik avcı yelekleri daha farklı özelliklere sahip olanlara göre daha farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Avcı yeleği seçerken, güvenlik ve rahatlık açısından önemli olan niteliklere dikkat etmek önemlidir. Ayrıca avcı yeleğinin ceplerine av esnasında size yardımcı olacak ekipmanları saklamak için de kullanabilirsiniz. Örneğin; av bıçağını her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.  

Avcı Yeleği Ne İşe Yarar?

Herhangi bir spor dalındaki ekipman gibi, avcı yeleğinin özelliği pratikliğidir. Kaliteli bir avcı yeleği genellikle birçok cep ve kayışla avcının vücudunu sarar. Yeleğin cepleri ve kayışları mühimmat, av aksesuarları ve avcının diğer ihtiyaçlarını saklamak için kullanışlıdır. 

Özellikle uzun süren avlar için avcının tüketebileceği içecek ve yiyecekleri saklayabilirler ve avcı yeleğinin etrafına, ellerin yanlarına, göğse, sırta veya iç tarafa yerleştirilebilirler. Av yeleğinin kolsuz tasarımı, avcının sırtının sıcak kalmasını sağlarken, av esnasında rahat hareket etmesi için kolların serbestçe hareket etmesine izin verir.

Av sezonu boyunca soğuk havalarda av boyunca  sıcak kalmak için av yeleğini kullanan avcı, av yeleğinin diğer pratikliklerinden de faydalanır. Popüler av yeleği türlerinin çoğu parlak turuncu, yeşil veya sarı renkte üretilir. Yeleğin tamamı parlak olmasa da, genellikle yanları, sırtı ve omuzları parlak olur. Bu parlak renk, çoğu meranın rengi olan yeşil ve kahverengi arasında öne çıkar.

 Ayrıca avcıların diğer avcılar tarafından fark edilmesine yardımcı olur ve kazara ateş edilmesini önlemek için bir güvenlik önlemi şeklinde de hizmet eder. Avcı yeleği ile diğer outdoor giyim ürünlerini kombinleyerek doğada fark edilmeden avınızın peşinden gidebilirsiniz. 

S.S.S

Avcı Yeleği Nasıl Yıkanır?

Avcı yeleğiniz kullanım sonrasında yıkanabilir. Yeleğin üzerindeki etikette, yıkama talimatlarına dair bilgiler bulunabilir. Yıkama talimatlarını dikkatlice okuyun ve ona göre hareket edin.Hafif bir deterjan veya leke çıkarıcı kullanarak lekeleri hafifçe ovun. Ancak, yeleğinizi yıkarken sert bir şekilde fırçalamaktan kaçının, sert bir fırçalama yeleğin dokusuna zarar verebilir.

Avcı Yeleği Ses Çıkarır mı?

Avcı yelekleri av için özel tasarlanmıştır. Bu yüzden av esnasında sessiz bir şekilde hareket etmenizi sağlar. Ancak kalitesiz avcı yelekleri av esnasında ses çıkmasına sebep olabilir. 

Avcı Yelekleri Kamuflaj Vazifesi Görür mü?

Evet, avcı yelekleri av esnasında fark edilmenizi önleyerek kamuflaj görevi de görür. Özellikle yeşil ve kahve tonları doğada görünmezliğinizi arttıracaktır. 

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.