Filtreler

Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Av Bıçakları

Outdoor aktivitelerde doğanın zorluklarıyla baş etmek için birçok ekipmana ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle zorlu noktalarda kamp yapan veya diğer doğa sporlarına ilgi duyanlar için bıçak önemli tamamlayıcıların başında geliyor. Keskinliği ve dayanıklılığı ile öne çıkan av bıçağı özellikle deri yüzme ve zorlu parçaları kesme amacıyla tasarlanmıştır. Şam çeliğinden dövülen bu bıçaklar doğayla baş başa kalanlar için en önemli parçaların başında geliyor. Kamp malzemelerinin arasında yer alması gereken bu bıçaklar doğa ile mücadeleyi de kolaylaştırmaktadır. 

Av Bıçağı Modelleri ve Fiyatları

Savunma, kamp kurma ve yemek pişirme gibi birçok işlevin yerine getirilmesini sağlayan av bıçakları doğada yanınızda bulunması gereken parçaların başında geliyor. Hem çeliğinin kalitesi hem de tasarımı ile dikkat çeken av bıçağı, birçok modele de sahiptir. Av bıçağı modelleri çeliğin cinsine, tasarımına ve keskinliğine göre farklılık göstermektedir. 

Klasik av bıçakları genellikle yemek pişirme ve av sonrasında deri yüzme işleminde kullanılmaktadır. Kalın bir çelik yapıya sahip olan bu bıçaklar paslanmaz bir özelliğe de sahiptir. Geniş ağzı sayesinde hayvanların derisinin yüzülmesini sağlar.

Bazı av bıçakları çok işlevli olabileceği gibi tek bir işleve sahip olan av bıçakları da bulunuyor. Örneğin deri av bıçağı av sonrasında avlanılan hayvanın derisinin zarar görmeden yüzülmesi için kullanılmaktadır. Kavisli yapısı avın kas ve iç organlarına zarar vermez. 

Av bıçakları sahip oldukları bıçak ucu türüne göre de modeller arasında farklılık göstermektedir. Örneğin yuvarlak uca sahip bıçaklar deri yüzmek için oldukça başarılıdır. Küt uç kısmı sayesinde derinin zarar görmeden ve delinmeden yüzülmesini sağlar. Sivri uçlu av bıçağı ise daha çok kesme işlemi gerektiren aktivitelerde işe yarar bir özelliğe sahiptir. 

Av bıçağı fiyatları ise çelik kalitesine, işlevine ve tasarımına göre farklılık göstermektedir. Özellikle paslanmaz çelik av bıçakları daha farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Çünkü paslanmaz çelik bıçaklar suya ve neme karşı tam bir mukavemete sahiptir. Ayrıca kolay bilenebilir özelliği sayesinde her zaman keskinliğini koruyabilirsiniz. 

S.S.S.

Av Bıçağı Ne İşe Yarar?

Avcılığın yanı sıra kamp yapan birinin de kullanması gereken parçaların başında gelen av bıçağı, size aktivite açısından büyük kolaylık sağlayacaktır. Av bıçakları normal şartlarda kesmeye yönelik tasarlanmıştır ve genellikle tek bir keskin kenara sahiptir. Birçok modelde bıçak hafif kavislidir ve bazı av bıçaklarının hem deri yüzmek için kavisli bir kısmı hem de et dilimleri kesmek için düz bir kısmı olan bir bıçağa da sahip olabilir.

Bunun yanı sıra av bıçakları çok keskin bir yapıya sahiptir. Özellikle kamp kurarken kalın ipleri kesmenize veya kamp kazıkları için yeri eşmeye yarayabilir. Kamp bıçakları özellikleri sayesinde sık ormanlık arazilerde ilerlemenizde bu bıçağı kullanabilirsiniz. Keskin yüzü sayesinde birçok çalıyı kolaylıkla parçalayabilirsiniz. 

Av bıçağı ayrıca büyük balık avlarında da işinize yarayacaktır. Özellikle yem keserken yemi dilediğiniz inceliğe getirmenize imkan verir. Örneğin keskin ve ince ucu sayesinde yemleri ince uzun kesebilir iğne boyutuna göre hazırlayabilirsiniz. Avcılık malzemelerinizi hazırlarken bıçağınızın yanınızda olması sayesinde hem güvenliğinizi sağlayabilir hem de her daim hazır olabilirsiniz. 

Av Bıçağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Av bıçağı alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında malzemesinin kalitesi gelmektedir. Çeliğinin paslanmaz özelliğe sahip olması ilk aranan özellikler arasında olmalıdır. Sap kısmının da sağlam olması ve aşınmaz malzemeden imal edilmiş olması dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor.

Av Bıçağı Bilenir mi?

Av bıçağı bilenebilir. Uzun süre kullanım sonrasında bıçağın keskinliğini kaybettiğini düşünüyorsanız biletebilirsiniz.

Av Bıçağı Nasıl Temizlenir?

Av bıçağı kullanım sonrasında ılık bir su ile temizlenebilir. Bıçağı yıkadıktan sonra mutlaka kurulamanız gerekiyor.

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.