Filtreler

1 2
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Outdoor için Şapka, Eldiven ve Çorap

Açık hava etkinliklerinde giyiminiz konforunuz ve güvenliğiniz açısından önem taşımaktadır. Başta kamp olmak üzere; çeşitli dış mekan aktivitelerinde başın, ayakların ve ellerin korunması sağlık açısından da önemlidir. İnsan bedeninin hassas olan bu üç noktasının korunması için de kullanabileceğiniz bazı outdoor aksesuarlar bulunuyor. Bu aksesuarlar arasında ise şapka, eldiven ve çorap öne çıkıyor. 

Outdoor giyimin bir parçası olan bu aksesuarlar sahip oldukları kumaş yapısı ve tasarımları sayesinde sizin kamp, tırmanış ve diğer açık hava etkinliklerinde üşümenizi ve terlemenizi önler. Özellikle  soğuk havalarda el, ayak ve başın sıcak tutulması hem güvenliğiniz hem de konforunuz için önemlidir. 

Outdoor Şapka, Eldiven ve Çorap Modelleri ve Fiyatları

İhtiyacınıza ve tercihinize bağlı olarak farklı renk, şekil ve materyallerden üretilen outdoor aksesuarları açık hava deneyiminizi güvenli, konforlu ve keyifli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Outdoor aksesuar modelleri sayesinde, kendi zevkinize ve ihtiyacınıza uygun kamp aksesuarlarını bulabilirsiniz. 

Outdoor aksesuarları modelleri ürünlerin sahip olduğu tasarım, özellik ve kumaş kalitesine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Tasarımsal özellikler dönem dönem modaya bağlı olarak farkılık göstermektedir. Diğer yandan konfor da outdoor aksesuarları modelleri için belirleyici bir etkendir. Özellikle outdoor çoraplar sahip oldukları yumuşak kumaş dokusu ile ayakların konforunu tam olarak sağlayabilen bir özelliğe sahiptir. Outdoor ayakkabılar ile tam bir uyuma sahip olan bu çoraplar ayaklarınızın daha da sıcak kalmasını sağlar. 

Outdoor aksesuar fiyatları; ürünün türüne, kalitesine, malzemesine ve teknolojik özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre uygun ürünleri seçerken ihtiyacınızı ve tercihlerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Ürünlerin sahip olduğu ek özellikler fiyat açısından farklılığa neden olmaktadır. 

Outdoor Şapkalar ile Açık Hava Yürüyüşleri Daha Konforlu

Açık hava aktivitelerinde başın korunması için şapka kullanımı elzemdir. Özellikle güneşli havalarda uzun süre boyunca güneş altında kalınacaksa mutlaka şapka takılması gerekmektedir. Dış mekan aktiviteleri için özel tasarıma sahip olan outdoor şapkalar sıcak havalarda başınızın korunmasına imkan sağlar. 

Outdoor şapka modelleri, doğa sporları ve açık hava etkinlikleri sırasında kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Şapkaların sağladığı faydalar ise; güneşin zararlı etkilerinden koruma, yağmur ve rüzgâr gibi hava koşullarına karşı direnç ve kullanıcıya konfor sağlama şeklinde sıralanabilir. 

Outdoor şapkalar kalın bir kumaş yapısına sahip oldukları için yürüyüş boyunca olası takılmalara sürtünmelere karşı da uzun süreli bir kullanım imkanı sunar. Bazı modeller su geçirmez bir yapıya da sahiptir. Böylece yağmurlu havalarda başınızın ıslanmasını önler. 

Elleri Sıcak Tutan Outdoor Eldivenler

Kamp ve dağcılık gibi aktivitelerde ellerin korunması büyük önem taşır. Özellikle soğuk günlerde eller kısa sürede üşüyebilir ve bu üşüme neticesinde ellerinizi kullanmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca soğuk ve kuru havaya çok fazla maruz kalınması ellerde dermatolojik sorunlara neden olmaktadır. Bu yüzden outdoor eldiven kullanmak kamp ve dağcılık gibi açık hava etkinliklerinde kullanıcıya birçok açıdan kolaylık sağlar. 

Outdoor eldiven modelleri soğuk havada kullanım özel bir tasarıma sahiptir. Bu eldivenler termal özelliklere sahip olmakla beraber suya karşı mukavemet gösteren malzemelerden yapılmıştır. Doğa yürüyüşü, kampçılık, dağcılık gibi açık hava etkinliklerinde ellerinizin güvenliğini ve konforunu eksiksiz bir şekilde sağlar..Örneğin, soğuk havalarda kullanılan eldivenler kalın ve yalıtımlıdır. 

Yağışlı havalarda kullanılan eldivenler ise su geçirmez malzemelerden yapılmıştır. Özellikle su geçirmez outdoor eldivenler, özel tasarımları ile size ekstra koruma sağlar. Bu eldiven modellerinin bazılarında ise özel silikon uçlar bulunur. Bu sayede telefon ve kamera gibi eşyalarınızı kullanmanıza imkan verir. 

S.S.S. Sıkça Sorulan Sorular

Outdoor şapka, eldiven ve çoraplarda hangi özellikler öne çıkıyor?

Outdoor şapka, eldiven ve çoraplar su geçirmezlik, rüzgar geçirmezlik, yalıtım, nefes alabilirlik, hafiflik, esneklik gibi özelliklere sahiptir. Bazı modeller anti-koku özellikleri gibi ek özelliklere de sahip olabilir.

Outdoor şapka, eldiven ve çorapların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Genellikle outdoor şapka, eldiven ve çoraplar, üretim talimatlarına uygun olarak yıkanmalıdır. Bu talimatlar genellikle etiketlerde veya ürün açıklamalarında belirtilir. Ayrıca, bu ürünlerin uzun ömürlü olması için düzenli olarak temizlenmesi elzemdir.

Hangi şapka güneşten korur?

Genellikle geniş kenarlı şapkalar, güneşten korunmak için en etkili seçeneklerden biridir. Bu tür şapkaların kenarları, yüzünüzü ve boyun bölgenizi güneş ışınlarından koruyarak, güneş yanığı veya cilt hasarını önlemeye yardımcı olabilir.

Termal çorap ısıtır mı?

Termal çoraplar, sıcak tutmak için tasarlanmıştır ancak doğrudan ısıtma işlevine sahip değillerdir. Termal çoraplar, özel yalıtım kumaşlarıyla üretilir ve böylece ayakların sıcak kalmasını sağlar.  

 

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.