Filtreler

1 2 3 4 ... 6 ... 9
Toplam 208 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 9

Kamp Çakı ve Bıçakları

Doğayla başbaşa kalmak ilk bakışta heyecan verici olsa da bir açıdan da belirli bir zorluğa da sahiptir. Özellikle adrenalini yüksek bir alanda kamp yapıyor veya tırmanış yapıyorsanız sahip olmanız gereken bazı ekipmanlar bulunuyor. 

Outdoor bir aktivitede yanınızda kamp çakısı ve bıçağı bulunması önerilmektedir. Kesici bir alet yaptığınız outdoor aktivitede size birçok avantaj sunar. Kesme, yontma gibi işlemlerin yanı sıra koruma dahi sağlayan kamp çakı ve bıçakları, kolay saklanabilir ve uzun ömürlüdür. Kamp ve outdoor malzemelerinizin içinde mutlaka çakı veya bıçağı eksik etmemelisiniz. 

Kamp Çakısı Modelleri ve Fiyatları

Cebe ve çantaya kolaylıkla sığan çakılar, kamp başta olmak üzere birçok outdoor aktivitesinde mutlaka bulundurulması gereken parçaların başında geliyor. Kamp çakısı modelleri bıçağın çeliğine, tasarımına ve çakının fonksiyonel özelliklere göre farklılık göstermektedir. 

Kamp çakıları modellerinde öne çıkan ilk özellik çakının çeliğinin kalitesi şeklinde öne çıkıyor. Paslanmaz çeliğe sahip çakılar nemden etkilenmez böylece keskinliklerinden birşey kaybetmez. Bu sayede ağaç kökü gibi sert cisimleri kolaylıkla kesebilirsiniz. 

Çakıların sahip olduğu fonksiyonel özellikler de modeller arasında farklılık göstermektedir. Bazı çakılar yalnızca bıçağa sahip olurken bazı çakılar çok amaçlı özellik sunan parçalara sahiptir. Örneğin, pense, testere, makas ve şişe açacağını bir arada sunan çakı modelleri yer almaktadır. Bu modellerde doğada ihtiyacınız olabilecek birçok aleti yanınızda taşıma imkanınız bulunmaktadır. 

Çakıların sahip olduğu bıçak türü de modeller arasında farklılık gösterir. Düz bıçak çakılar genellikle klasik olarak görülürken tırtıklı bıçağa sahip çakılar da sıkça tercih edilmektedir. Tırtıklı bıçağa sahip çakılar zorlu ürünlerin kolaylıkla kesilmesine imkan verir. 

Kamp çakısı fiyatları da modeller gibi çeliğin ve bıçağın türüne göre farklılık göstermektedir. Çeliğin paslanmazlık oranı arttıkça fiyatta farklılık ortaya çıkmaktadır. Fonksiyonel özellikler de fiyat açısından farklılığa neden olur. 

Kamp Bıçağı Modelleri ve Fiyatları

Kamp bıçakları açık havada yapabileceğiniz birçok aktivitede yanınızda bulundurmanız gereken önemli aksesuarların başında geliyor. Çakılara göre daha büyük yapıya sahip olan kamp bıçakları yüksek bir keskinliğe sahiptir, ayrıca çakılara göre boyut olarak daha büyüktür. 

Kamp bıçakları modelleri çeliğin kalitesine, bıçak türüne ve fonksiyonel özelliğine göre farklılık göstermektedir. Çelik kalitesi bıçağın modelinde önemli bir değişime neden olmaktadır. Özellikle bu bıçaklar hassas ve güvenilir çalışmaya olanak tanır.  

Kamp bıçakları iyi bir kesici kenara sahip olmalıdır. İyi bir kesici kenar, bıçağın aşınmaya karşı direncinin ne kadar iyi olduğu olarak anlaşılır. Yüksek kalite bıçağın değerini de bu ölçüde belirlemektedir. Kamp bıçağı avcılar için de vazgeçilmezdir. Avcı yeleğinin cebine kamp bıçağınızı koyarak dilediğiniz zaman bıçağı yakınınızda tutabilirsiniz. 

Kamp bıçakları fiyatlarını etkileyen başlıca değişkenler çeliğin kalitesi, bıçağın tasarımı ve sahip olduğu özelliklerdir. Çelik fiyatı doğrudan belirleyici bir özelliğe sahiptir. Çelik kalitesinin yanı sıra tasarımsal özellikler de fiyatı etkilemektedir. Özellikle bıçak kabzalarının yapıldığı hammaddeler fiyatı etkilemektedir. Örneğin, deri kabzaya sahip bıçaklar klasik bıçaklara göre fiyat farkına sahiptir. 

 S.S.S

Çok amaçlı çakı ne demek?

Çok amaçlı çakı; keskin kenarı ve sivri ucuyla sert-yumuşak fark etmeksizin birçok ürünü  kolayca daha küçük parçalara ayırmaya yarar.

Çakı bilenir mi?

Evet, çakılar da aynı bıçaklar gibi bilenebilmektedir. Ancak çakının bıçak kısmı küçük olduğu için bileme işlemini daha dikkatli bir şekilde yapmalısınız.

Kamp Bıçağını Nasıl Bileyebilirsiniz?

Kamp bıçağınızı kullanmadan önce keskinleştirmek için ters çevirerek zemine sabitleyin. Daha sonra bilemek istediğiniz bıçağı, bileyiciye sürtün. Öne ve arkaya doğru yapacağınız hareketlerle bıçaklarınızı daha keskin hale getirebilirsiniz.

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.