Filtreler

1 2 3 4 5 ... 7
Toplam 147 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 7

Kamp Mutfağı

Kampın en keyifli anlarından biri de kamp mutfağının kurulup, kamp yemeklerinin pişmeye başladığı andır. Kamp mutfağı ekipmanları hem az yer kaplayan hem de kısa sürede az enerjiyle yiyeceklerin pişirilmesini sağlayan ürünlerdir.

Kamp mutfağı ekipmanları arasında gaz kartuşlarıyla çalışan kamp ocakları, çabuk ısınan ve hafiflikleriyle dikkat çeken alüminyum kaplamalı pişirme setleri başı çeker. Farklı renkleri ile emaye kamp çaydanlıkları ve emaye kamp kupaları kampınıza nostaljik bir hava verecek.

Kamp Ocakları ve Çeşitleri

Kamp mutfağında en çok pişirilen yemek makarna ve yumurtadır. Kamp ocakları genellikle bu yemekleri pişirmek için uygun tasarımlara sahiptir. Ayrıca kamp boyunca hızlı bir şekilde su kaynatmanıza da imkân sağlar.

Kamp ocakları hem kullan-at gaz kartuşlarıyla hem de benzinle çalışan çeşitleri ile bilinir. Gaz kartuşları ile çalışan kamp ocakları pratik olmaları nedeniyle tercih sebebidir. Benzinle çalışan kamp ocakları ise profesyonel kampçıların daha çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Benzinli ocaklar daha az yakıtla daha fazla enerji açığa çıkarır ve özellikle ekstrem kış koşullarında soğuk havadan daha az etkilenir. Ancak benzinli ocak kullanırken bakımını ihmal etmemeniz gerekiyor.

Bakım yapılmadığı takdirde benzin pompasının ucu tıkanabilir ve en çok ihtiyaç duyduğunuz anda ocaksız kalabilirsiniz. Bu nedenle benzinli kamp ocağınızı düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin.

Benzinli kamp ocağınızla beraber yanınızda muhakkak yakıt şişesi de bulundurmanız gerekiyor. Yakıt şişeleri yakıtın dışarı sızmasını engeller ve güvenli şekilde benzini taşımanızı sağlar. Aynı zamanda özel bağlantı aparatı ile benzinli kamp ocağınıza bağlanarak kamp ocağınızı çalıştırmanızı sağlar.

Özellikle buschcraft dediğimiz doğa da hayatta kalma becerilerimizi kullandığımız kampçılık türünde ateş yakarak kamp ocağı yapmak çok yaygındır. Birçok mesire ve kamp alanında ateş yakmak yasak olduğu için kamp ateşini nasıl yakacaksınız?

Burada ateş kutusu denilen ekipman iyi bir tercih olacaktır. Paslanmaz çelik levhaların birbirine eklenmesiyle yapılan basit bir ateş kutusunun içinde odununuzu veya ağaç parçalarınızı kolaylıkla yakıp kendi kamp ocağınızı yapabilirsiniz.

Kamp Pişirme Setleri

Kampta yemek pişirmek için kullanacağınız ürünlerin sağlığa zararı olmayan materyallerden yapıldığından emin olmalısınız. Özellikle emaye, çelik ve krom malzemeli ürünleri tercih edebilirsiniz.

Döküm kamp tencereleri ağır olmalarına rağmen yemeklere verdikleri lezzet ile biliniyor. Döküm kamp tavalarında pişirilen etler hem sağlıklı hem de lezzet yönünden oldukça başarılıdır.

Fakat kamp çantasını sırtına atıp kampa giden bir gezginseniz bu seçenekler sizin için çok uygun olmayacak. Alüminyum veya titanyum alaşımlı ultra hafif kamp yemek setleri, kamp tencere ve tava setleri, kamp çaydanlıkları, çatal kaşıklar bu noktada devreye girecektir.

Az yer kaplayan, hafif ve kullanışlı kamp mutfak malzemeleri hem sırt çantanızda az yer kaplayacak hem de yol boyunca taşıdığınız ağırlığı azaltacaktır.

Kamp kupaları ve kamp çatal kaşıkları da kamp mutfağının olmazsa olmaz malzemeleridir. Çift cidarlı çelik kupalar hem sıcaklığıyla elinizin yanmasını engeller hem de kırılmaz yapıya sahiptir.

Birbirine geçmeli kamp çatal kaşıkları ise kaybolma riskinden sizi korur. Aynı zamanda kamp çatal kaşıklarının katlanır modelleri, kampa gittiğinizde çatal kaşığınızı cebinizde taşımanıza olanak verir.

S.S.S

Kamp Tava ve Tencerelerinin Normal Tencere Tavalardan Ne Farkı Var?

Kamp tavaları katlanır sapları ile daha az yer kaplar. Kamp tava ve tencere setlerinin oldukça ince olduğunu fark edeceksiniz. Bu sayede ateşle hemen etkileşime girerek içindeki yemeğin veya suyun çok daha çabuk ısınmasını sağlar. Az bir ateşle bile hemen su ısıtabilir veya yumurta pişirebilirsiniz.

Kamp Mutfağında Kullanılan Rüzgarlık Ne İşe Yarar?

Kamp ocaklarının ateşi rüzgârdan etkilendiği için bazen önüne paravan gibi rüzgâr kesme aparatları konulur. Rüzgarlık bu rüzgâr kesme aparatına verilen isimdir.

Magnezyum Çubukları Ne İşe Yarar?

Magnezyum çubuklarının yanında ufak bir metal levha gelir. Bu metal levhayı hızlıca magnezyum taşına sürttüğünüzde minik kıvılcımlar çıkartır. Çakmak veya kibritinizin olmadığı durumlarda bu kıvılcımlarla ateş yakabilirsiniz.

Sana özel sepette 150 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
30 Mayıs 2024 tarihine kadar yapacağınız
1.000 TL ve üzeri tüm alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.