Filtreler

1 2
Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
1 2

Kamp Çadırı

Doğa ile başbaşa kalmak birçok kişinin günlük sorunlarını ve kaygılarını  geride bırakmasını sağlayan anların başında geliyor. Doğanın içinde bulunmak,  doğanın harikalarını gözlemlemek ve kendini doğada mücadele ederek zorlamak isteyenler için en uygun aktivitelerin başında kamp yapmak geliyor.

 

Kamp çadırı  doğaya atılmak isteyenlerin yanında mutlaka bulunması gereken ekipmanların başında geliyor. Kamp çadırı sizin  güvenli bir şekilde konaklamanıza imkan sağlar. Ayrıca farklı özelliklere sahip çadırlar ile kışın soğuğundan ve yazın sıcağından etkilenmeden doğanın kalbinde ev konforuna yakın bir şekilde konaklama imkanı elde edebilirsiniz.

 

Kamp Çadırı Modelleri ve Fiyatları

Tabiatın güzelliklerini keşfetmek ve açık havada daha fazla vakit geçirmek için kamp yapmak son dönemlerin en popüler aktivitesi olarak öne çıkıyor. Kırda, dağda ve deniz kenarında keyifli bir kamp için olmazsa olmazların başında da kamp çadırı geliyor.

 

Kamp çadırı modelleri birçok değişkene göre farklılık göstermektedir. Kamp yapanların ihtiyaçlarına göre farklı malzemeye, boyutlara ve donanım özelliklerine sahip outdoor çadırların tamamında kullanıcının rahatı ön plana çıkarılmaktadır.

 

Kamp çadırı modellerindeki ilk değişken malzemedir. Çadırlar kumaş türüne göre farklılık göstermektedir. Kamp çadırlarında öne çıkan malzeme polyesterdir. Çabuk yıpranmayan ve mevsim koşullarına karşı dirençli olan bu malzemenin farklı türevleri kamp çadırı çeşitleri için sıkça tercih edilmektedir.

 

Kamp çadırı fiyatları ise çadırın boyutu, malzemesi ve sahip olduğu teknik özelliklere göre farklılık göstermektedir. Kamp çadırı boyu fiyatı doğrudan etkileyen bir unsur olarak biliniyor. Çadırın boyutu  değiştikçe fiyat tamamen değişkenlik göstermektedir. Çadırın sahip olduğu teknik özellikler de fiyat açısından belirleyicidir. Ek olarak sahip olduğu tente ve çadırın  kurulum kolaylığı gibi özellikleri de fiyatı doğrudan etkilemektedir.

 

Her Mevsime Uygun Kamp Çadırları

Kamp yapmak her mevsimde tercih edilebilen bir aktivitedir. Dilediğiniz mevsimde kamp yaparak doğa ile iç içe olmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, farklı mevsimlerde farklı hava koşulları olduğundan, uygun kamp çadırı seçimi büyük önem taşımaktadır.

 

Sonbahar ve kış aylarında kamp yapmayı düşünüyorsanız seçeceğiniz kamp çadırının soğuk hava koşullarına uygun olması gerekmektedir. Bu yüzden kışlık kamp çadırı seçenekleri sizin için iyi bir tercih olacaktır.

 

 Kışlık kamp çadırları klasik kamp çadırlarına göre çok daha kalın bir kumaşa sahiptir. Ayrıca rüzgar mukavemetine uygun tentesi ve çıtaları bulunmaktadır. Yalıtım malzemesinin bulunduğu bu çadır modelleri sayesinde soğuk havadan etkilenmezsiniz.

 

Eğer satın aldığınız çadırı ekstrem hava koşullarında kullanmayacaksanız 4 mevsim kamp çadırı sizin için iyi bir tercih olabilir.

 

 Yazın sıcaktan;  kışın ise soğuk ve yağıştan koruyan bu çadır türü, sahip olduğu malzemesi sayesinde çadır içi havayı ılık bir hale getirir. Böylece kamp keyfini mevsim koşullarından etkilenmeden gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kişi Sayısına Göre Kamp Çadırı Modelleri

Kampa çıkmadan önce satın alacağınız kamp çadırının boyutu ve kaç kişilik olduğuna da ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle grupla tercih edeceğiniz outdoor aktiviteleri için daha büyük boyuta sahip çadırları tercih etmeniz gerekiyor.

 

Kamp çadırları boyutlarına göre büyük kamp çadırları ve tek kişilik kamp çadırları olarak iki temel şekilde ayrılmaktadır. Büyük kamp çadırlarına çift kişilik başta olmak üzere daha fazla sayı alabilen çadır modelleri dahil edilmektedir.

 

İki kişilik kamp çadırları, başta çiftler veya mini arkadaş grupları için idealdir. Bu tür çadırlar, tek kişilik çadıra göre  daha geniş ve daha yüksek iç alana sahiptirler. Ayrıca, diğer büyük çadır modellerine göre daha hafif ve taşıması kolaydır.

 

Dört kişilik kamp çadırları, genellikle aile veya daha kalabalık gruplar için uygun olabilir. Bu boyuta sahip çadırlar, oldukça geniş bir iç mekana sahip olup, aynı zamanda diğer outdoor çadır modellerine göre  yüksek tavanlıdır. Hatta bazı modellerde oda şeklinde bölmeler bulunmaktadır.

 

Kamptaki kişi sayısına uygun olarak bir çadır satın almanız neticesinde kamp boyunca sevdiklerinizle konforlu bir şekilde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Kamp Çadırı İçin Tamamlayıcı Aksesuarlar Nelerdir?

Kamp yaparken birçok malzemeye ihtiyaç duyarsınız. Doğada güvenli bir şekilde hareket etmek için gerekli olan malzemelerin yanı sıra çadırınızın güvenliğini arttıran ve konforunu sağlayan bazı tamamlayıcı ekipmanlar bulunmaktadır.

 

Profesyonel kamp çadırına sahip olmak için bazı tamamlayıcı malzemelerin kullanılması gerekiyor. Bu malzemelerin başında ise çadır tentesi geliyor. Tente, özellikle güneş ışınlarının dik olarak geldiği yaz aylarında, güneşin zararlı etkilerine karşı etkin bir koruma sağlar. Ayrıca yağışlı günlerde de hem sizin hem de çadırın çok fazla ıslanmasını önler.

 

Kamp çadırı altlığı da bir diğer outdoor çadırı tamamlayıcı aksesuarı olarak öne çıkmaktadır. Çadırın tabanına serilen bu altlık çadırın sıcak kalmasını sağlar ayrıca çadıra haşeratın girişini de engeller. Böylece çadırı daha güvenli bir hale getirir.

 

Kampa çıkmadan önce hazırlıklarınızı tamamlamak için kamp çadırı setini tercih edebilir, çadırınız için ihtiyacınız olan birçok aksesuarı bir defada elde edebilirsiniz.

 

Siz de en iyi kamp çadırımodellerine göz atmak istiyorsanız Güneyav’ın sunduğu çadır modellerine göz atabilir, ihtiyacınıza göre çadır satın alabilirsiniz.

 

S.S.S.

 

Kamp Çadırı Seçerken Hangi Kumaşı Tercih Etmeliyim?

Outdoor aktiviteleriniz için çadır seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerin başında seçeceğiniz çadırın kumaş özellikleri geliyor. Kamp çadırı için aranan özelliklerin başında su geçirmez olması ve yıpranmaya karşı dayanıklı olması geliyor. Polyester ve polikarbonat özelliklere sahip kumaşlardan imal edilen çadırların tercih edilmesi öneriliyor.

 

Kamp Çadırı Nasıl Kurulur?

Kamp çadırınızı  kurmadan  önce  uygun bir düz zemin bulmanız gerekiyor. Daha sonra çadırınızı kuracağınız alanı temizleyin ve çadırınızı tam olarak açılacak  şekilde gerin. Çadırınızın direklerini bir araya getirin ve çadırın üzerine yerleştirin.

 

Çadırınızın iki yanını aynı anda kaldırarak, direklerini düzeltin ve sabitleyin. Bu işlemden sonra gerekli bağlantıları yapın. Böylece çadırınız hazır hale gelecektir. Bu işlem sonrasında çadırın içine uyku tulumu ve fener gibi ekipmanları yerleştiriniz.

 

Kamp Çadırının Altına Ne Serilir?

Kamp çadırı kurulum sırasında mutlaka altlık veya branda kullanılmalıdır. Toprak bir zemine kurulan çadır sizin soğukta kalmanıza neden olur. Ayrıca branda sayesinde çadırın altından gelebilecek birçok kemirgen ve sürüngeni de engellemiş olursunuz.

 

Kamp Çadırının İçinde Neler Olmalıdır?

Kamp süresince birçok malzemeye ihtiyaç duymanız olasıdır. Bu malzemelerin tamamı da çadırın içinde muhafaza edilmektedir. Kamp çadırı içinde bulunması gereken temel parçaların başında  uyku tulumu veya hava yatağı, yastık, çadır lambası, kamp masası ve sandalyesi gelmelidir.

 

Kamp süresince yemek hazırlamak için  kamp ocağı ve yemek eşyaları bulunmalıdır.  Ayrıca kişisel hijyeninizi eksiksiz bir şekilde sağlamak için su ve kişisel bakım malzemelerini mutlaka çadır içinde bulundurunuz.

 

Kamp Sonrası Çadır Bakımı Nasıl Yapılır?

Herhangi bir kamptan sonra çadırınızın bakımını periyodik olarak yapmanız gerekiyor. Bakımsız bırakılan çadırlar durduğu yerde deforme olabilir. Böylece bir sonraki kamp planınızın suya düşmesine neden olabilir. Bu yüzden kamp bittikten sonra çadırınızın kaldırılmasını kurallara uygun bir şekilde yapınız.

 

Kamp bitiminde çadırınızı hafif nemli bir bezle siliniz. Üzerinde çamur ve toz kalmamasına özen gösteriniz. Çadırınızı saklarken mutlaka kılıfını kullanın. Böylece hem polleri hem de kumaşı muhafaza edilir.

 

 

 

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.