Filtreler

1 2 3
Toplam 69 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Çakılar

Outdoor aktivitelerde yanınızda olması gereken parçalardan biri olan çakı, yemek hazırlarken, tuzak kurarken, çadır kurarken kısacası her an size lazım olacak küçük ama bir o kadar da önemli bir outdoor ekipmanıdır.  En iyi çakı, işinizi görecek kadar keskin ve her yere götürebileceğiniz kadar kullanışlıdır. Yalnızca bıçağa sahip olan çakılar olduğu gibi birçok parçayı içeren çakı türleri de mevcuttur.

Çakı Modelleri ve Fiyatları

Vahşi doğada kaldığınızda ve işler ciddiye bindiğinde, kaliteli bir çakı  yanınızda bulundurmanız gereken çok önemli bir araçtır. Örneğin; bir barınak inşa etmek, av hayvanlarının derisini yüzmek, yakacak çalı ve ip kesmek, teneke kutu açmak ve çok daha fazlası gibi çok çeşitli hayatta kalma görevleri için kullanılabilir. Çakılar, avcılık ekipmanlarının önemli parçaları arasında sayılmaktadır. 

Çakı modelleri farklı boya, sahip olduğu işleve ve imal edilen malzemenin kalitesine göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Örneğin; çakıların birçok şekli ve boyutu vardır. İsviçre çakıları dünyanın hemen hemen her noktasında bilinmektedir. işlevselliği ve dayanıklılığı ile bilinmektedir. 

Günlük kullanım için uygun olan çakı modelleri genellikle küçük cep boyutlarına sahiptir ve taşıması kolaydır. Anahtarlık modelleri de mevcuttur. Çakılar, farklı ülkeler veya şehirlerle ilişkilendirilen özel tasarımlarıyla da tanınır.

 Örneğin, Japonya'dan gelen ve higonokami olarak adlandırılan çakı türü popülerdir. Fransız çakısı ise özellikle ahşap sapıyla bilinir ve özel bir keskinliğe sahiptir. Çakı severler tarafından koleksiyonlara eklenmesi gereken bir üründür. Diğer çakılardan farklı olarak sadece tek bir bıçakla kesme ve doğrama işlevine yöneliktir. 

Çakı fiyatları ise çakının imal edildiği malzemeye, tasarımına ve işlevine göre fiyat açısından modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Çelik bir bıçağa sahip çakılar çok daha farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Ayrıca bıçaktan daha fazlasına sahip olan çakı modelleri de yine klasik çakılara göre farklı bir fiyata sahip olmaktadır. 

İsviçre Çakısı

İsviçre çakıları, genellikle çok sayıda aracı bir araya getiren çoklu aletlerdir. Bıçak, tırnak törpüsü, şişe açacağı, pense, tornavida ve makas gibi bir dizi araca sahiptir. İsviçre çakıları, kamp yapanlar, avcılar ve günlük yaşamda pratiklik arayan herkes için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Özellikle küçük boyu sayesinde kamp çantanızın bir köşesinde kolaylıkla muhafaza edebilirsiniz. 

Ordu için üretilen bu çakı kısa sürede dünyanın her noktasında popüler bir hale geldi. Cebe kolay sığabilir olması sayesinde bugün birçok outdoor giyim parçasının cebine konulabilmektedir. Avcılık yapanlar veya kampçılar tarafından tercih edilen İsviçre çakı modelleri, balık avı gibi aktiviteler için de idealdir. Çakılar, kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterir ve çeşitli ürünleri içerir. 

İsviçre çakısının sahip olduğu açacak ve tornavida gibi ekipmanlar doğa dışında da işinize yarabilir. Evinizin mutfağında bulunan İsviçre çakısı sayesinde dilediğiniz zaman konserve kapaklarını açabilir, tornavida kısmı sayesinde de evinizde ufak tamirleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

S.S.S

İsviçre çakısı uzun ömürlü müdür?

Evet, İsviçre çakıları klasik çakılar gibi uzun ömürlüdür. Orjinal İsviçre çakıları ordu için imal edilmiştir. Bu yüzden bu çakılar neme ve diğer etkenlere karşı yüksek bir mukavemete sahiptir. 

Çakılar nasıl kapatılır?

Bıçak tamamen kapalı konumdayken, bıçakta bulunan bir kilit veya çöküntü, kısmen gömülü veya iç katmana yerleştirilmiş bir bilye tarafından kavranır. Astarın yanal yay yükünün bilyeyi mandalın içine itmesi, bıçağı tamamen kapalı konumda tutmanın bir yolunu sağlar.

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.