Filtreler

Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tırmanış Malzemeleri

Outdoor aktiviteler arasında zorlu ama bir o denli de keyifli olan tırmanış, hem zihinsel hem de bedensel gücünüzün gelişmesine büyük katkı sunar. Tırmanış yapmak ilk bakışta tehlikeli ve zorlu bir aktivite gibi görülse de özel donanıma sahip tırmanış ekipmanları hem güvenliğinizi sağlar hem de tırmanışa yeni başlayanlar için öğretici bir etkiye sahiptir. 

Tırmanış Emniyet Kemeri

Tırmanış ekipmanları arasında hayati öneme sahip harness, güvenliğinizin sağlanması açısından elzemdir. Tırmanış emniyet kemeri zorlu noktalarda tırmanış yaparken sizin güvenliğinizin en üst şekilde korunmasına imkan veren bir ekipmandır. Tırmanış yaparken olası bir düşme durumunda vücudunuzun tutunmasını sağlar. Tırmanırken vücut dengenizi koruyarak hızlı ve daha az enerji sarf ederek tırmanmanızı sağlar. Ayrıca tırmanış sonrasında kamp yapmak için kullanacağınız kamp malzemelerini de taşımanıza imkan verir. 

Karabina

Dağcılık ekipmanları arasında karabinalar en önemli parça olarak öne çıkıyor. İlk bakıldığında basit gibi dursa da bir tırmanışçının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Karabina olmadan iyi bir seviye tırmanışın mümkün olması imkan dahilinde bile değildir.

 Karabina, bir sürgü ile kapanan metal bir halkadır. Tırmanış için kullanılacak ipi klipslemek, tırmanış esnasında güvenlik ankrajları oluşturmak, güvenlik donanımını cıvatalara takmak için tırmanışta kullanılır. Kamp çantası gibi ekipmanı size sabitleyerek tırmanışı kolaylaştırır. 

Tırmanış Halatı

Kaya ve dağ tırmanışı yaparken halatınız yoksa herhangi bir şekilde tırmanış yapamazsınız. Bir tırmanışçının mutlaka yanında bulunması gereken ekipmanların başında gelen tırmanış halatı çok amaçlı bir öneme sahiptir. 

Tırmanış yapanların hayati ekipmanlarının başında gelen halatlar farklı modellere sahiptir. Tırmanış halat modelleri sahip oldukları çekiş gücüne, ip türüne ve örgü sayısına göre farklılık göstermektedir. Özellikle tekli olarak bilinen ipler karabina ile uyumlu olarak çalışır. 

Magnezyum Tozu

Tırmanışta tutuş gücünün korunması için önemli parçaların başında gelen magnezyum tozu aslında diğer adıyla tebeşir tozu olarak biliniyor. Tutuşun tam olarak yapılmasını sağlayan bu toz özellikle halter sporuyla uğraşanların da tercih ettiği bir ürün. Tırmanışta halata tam olarak tutunmayı sağlayan magnezyum tozu ellerin ipi tam olarak kavramasını sağlar. 

Magnezyum tozu içeriğine göre farklılık göstermektedir. Bazı tozlar daha yağlı bir yapıya sahip olurken bazı tozlar da daha kuru bir yapıya sahiptir. Uzun tırmanışlarda magnezyum tozuna her an ihtiyacınız olabilir. Özellikle uzun tırmanışlarda magnezyum tozu torbası sayesinde elinizi dilediğiniz zaman magnezyum tozuna bulayarak tutuşunuzu en üst seviyede tutabilirsiniz. 

Trekking Batonu

Trekking batonları doğa yürüyüşçülerinin ve açık hava meraklılarının vazgeçilmez araçlarıdır. Bu hafif, katlanabilir batonlar engebeli arazide ilerlerken denge ve destek sağlayarak bacaklar ve dizler üzerindeki baskıyı azaltır. Kaygan yüzeylerde denge sağlar ve dik yamaçlara çıkarken veya dik inişlerde yardımcı olurlar. 

Trekking batonları, özellikle uzun yürüyüşler veya sırt çantalı geziler sırasında eklemler üzerindeki baskıyı hafifletmeye de yardımcı olabilir. Farklı yüksekliklere uyum sağlayacak şekilde ayarlanabilir ve kullanılmadıkları zaman kolayca saklanabilirler. Genel olarak, trekking batonları yürüyüş konforunu ve güvenliğini artıran değerli bir aksesuardır. Özellikle tırmanış ayakkabası ve trekking batonu dengede durmanıza büyük kolaylık sağlayacaktır. 

S.S.S

Tırmanış Ekipmanları Gerekli mi?

Evet, güvenli ve konforlu bir tırmanış gerçekleştirmeniz için bu ekipmanlara sahip olmanız gerekiyor. Özellikle zorlu tırmanma alanlarında özel ekipmanlara dahi ihtiyaç duyabilirsiniz.

Karabina kilidi nedir?

Kilitli karabinalar, kazara açılmalara karşı ekstra koruma sağlamak için kapalı konumda kilitlenebilen ağızlara sahiptir. Manuel (diğer adıyla vidalı kilit) ya da otomatik kilitleme sistemine sahiptirler. Vida kilitli kapılar, kullanıcının kilitlemek için manşonu kapıya manuel olarak vidalamasını gerektirir.

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.