Filtreler

1 2 3
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Kamp Çantası

Kampa çıkmak doğanın kalbine yolculuk için yapılabilecek en güzel aktivite. Kamp yaparken gün içinde yürüyüş yapmanız oldukça muhtemeldir.  Bu yüzden yanınızda olması gereken ekipmanların başında kamp çantası geliyor. Kamp çantaları kamp yapanların yüklerini rahatça taşımasını sağlayan, ortopedik çantalardır. Ayrıca iklimsel koşullara dayanıklı yapıları sayesinde uzun süreli bir kullanım imkanı da sunmaktadır.

Kamp Çantası Modelleri ve Fiyatları

Kamp çantası modelleri ekseriyetle hacimlerine göre değişmektedir. Bununla beraber bisikletçi kamp çantaları, duffel tarzı spor kamp çantaları ve günlük kullanıma uygun yürüyüş çantaları da modeller arasında yer almaktadır.

Kamp çadırı, uyku tulumu ve kamp matlarını alabilecek büyüklükte sırt çantaları 60lt, 75lt ve 100lt hacimler olarak genellenebilir. Bu noktada kamp ekipmanlarınızın büyüklükleri de oldukça önem taşır.

 Yüksek hacimli kampçı sırt çantalarının hem birçok gözü ve cebi bulunur, hem de perlon dediğimiz ayarlanabilir kolonları vardır. Bu perlonlarda sırt çantanızı biraz daha sıkıştırarak küçültebilirsiniz.60 litre kamp çantaları günlük yürüyüşler ve kısa süreli kamplar için uygundur.

Kamp çantası fiyatları kamp çantasının büyüklüğüne, kamp çantasının kumaş kalitesine ve kamp çantasının markasına göre değişmektedir.

Sırt Destekli Kamp Çantaları

Kampçı sırt çantalarında özellikle fiyatı belirleyen en önemli unsurlardan biri sırt çantasının bel desteğidir. Profesyonel çanta üreticileri hem kadın hem de erkek fizik yapısına göre özel bel destekli kamp çantaları üretiyor.

 Bu sırt çantalarının sırt bölümleri asansör sistemi denilen bir sistemle aşağı ve yukarı hareket ettirilerek kişinin kendi bedenine göre ayarlanmasına olanak tanıyor.

Kişinin kendi sırtına doğru ayarlanabilen bir kamp sırt çantası alması çok önemlidir. Özellikle günler süren kamp yürüyüşlerinde sırtınızdaki çantanın ağırlığını hissetmeden taşıyabilmeniz gerekiyor. Aksi halde kendinize istemeden zarar verebilirsiniz.

Bu tip bel desteklerinin alt kısmı kalça kemiklerinin üzerine denk geliyor ve çantanın tüm ağırlığı omurganıza eşit şekilde paylaştırılıyor. Ancak bu tip çantalarla günlerce süren yürüyüşler yapmak mümkün.

S.S.S.

Sırt Çantası Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle sırt çantanızı hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Eğer 75 litrelik bir sırt çantasına ihtiyacınız varsa sırt çantasını kendi boyunuza ve vücut tipinize uygun seçmenizde yarar var. 40 litrelik bir sırt çantası sizin için yeterliyse, rengini beğendiğiniz bir sırt çantasını da tercih edebilirsiniz.

Hangi Büyüklükte Sırt Çantası Almalıyım?

Vaktiniz varsa sahip olduğunuz kamp malzemelerinin, çadırınızın, uyku tulumunuzun ve kamp mutfak malzemelerinizin ebatlarını ölçün. Kamp ekipmanlarınızın aşağı yukarı ne kadar yer kapladığını belirleyin. Bunu belirledikten sonra ihtiyacınız olan kamp sırt çantasının büyüklüğünü belirlemek kolaylaşacaktır.

Deuter Sırt Çantalarında Yazan SL Ne Demek?

SL (slim line) ibaresi Deuter marka sırt çantalarının kadın modellerinde yer alıyor. Erkeklere göre daha kadınları arka bedeni daha ince olduğu için sırt çantalarının sırt bölümü de daha ince üretiliyor. Minyon tipli erkekler de SL yazan deuter sırt çantalarını tercih edebilir.

Sırt Çantasındaki Perlonlar Ne İşe Yarar?

Perlonlar çantanızın içine sığmayan özellikle çadır ve uyku tulumu gibi malzemelerinizi, kamp çantanızın dışına yerleştirebilmenizi sağlar. Aynı zamanda sıkıştırma görevi de gören perlonları, kamp çantanızın ebatını bir miktar küçültmek için kullanabilirsiniz.

Sırt Çantası Yağmurluğu Almalı Mıyım?

Bazı sırt çantalarının en alt kısmında fermuarlı bir gözde kendi yağmurluğu bulunmaktadır. Eğer çantanızın kendine ait yağmurluğu yoksa, çanta yağmurluğu almanız doğru olacaktır.

Sırt Çantası Çamaşır Makinesinde Yıkanır mı?

Kamp için kullanılan sırt çantalarının iç kısımlarında su geçirmez bir tabaka bulunmaktadır. Bu tabaka çamaşır makinesinde yıkamanız durumunda deforme olup dökülebilir. Bu da sırt çantanızın su itici özelliğini kaybetmesine neden olur. Bu nedenle sırt çantanızı temiz nemli bir bezle silerek temizlemeniz daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Sana özel sepette 300 TL indirim!
Kupon Kodu:
* Yalnızca Güneyav üyelerine özel olarak, kupon kodu
31 Mart 2024 tarihine kadar yapacağınız
3.000 TL ve üzeri Outdoor Bot Ayakkabı alışverişlerinizde geçerlidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.