Antalya Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları

20 Temmuz 2020

Antalya; masmavi sahilleri, muhteşem yeşili, ılık ve sıcak iklimi ve tertemiz doğasıyla herkesin yaşamanın hayalini kurduğu bir cennet şehir…

Her yıl 15 milyona yakın turisti ağırlayan bu dünya kenti, her kesimden ziyaretçiye hitap edebilecek otel kapasitesi ve hizmet alanıyla Türkiye’nin turizmine yön veren yegane şehrimiz. Bu gözde şehir, yakınındaki tatil beldeleri ve ilçeleriyle keşfedilmeyi bekleyen birçok güzelliği de içinde barındırıyor. Özellikle saklı kalmış cennet koylarında kuracağınız bir kamp hayal edin ve oranın mis doğasında uyandığınızı… Ya da güneşin doğuşuna tanıklık ettiğinizi, batışını seyre daldığınızı… Bu satırları okurken hepimizin bunu ne kadar çok özlediğini ve hayalini kurduğunu biliyoruz.

Antalya ve çevresinde pratik birkaç kamp eşyası ile küçük kaçamaklar yapabileceğiniz veya tercihinize göre daha uzun süre kalabileceğiniz o kadar çok keşfedilmeyi bekleyen kamp alanı var ki, sizin de bilmediğiniz, daha önce duymadığınız birçok doğa harikası kamp alanı… İşte bu yazımızda kamp yapmak için heveslenen sizler için Antalya çevresinde seçtiğimiz birkaç kamp alanı önerisinde bulunacağız. Umarız dilediğiniz manzaraya bir an önce kavuşur o güzel kamp ateşiyle buluşursunuz… Unutmayın kamp hazırlığı yaparken ihtiyacınız olan tüm kamp malzemelerini Güney Av Camp & Outdoor olarak bizden temin edebilirsiniz…

1- Korsan Koyu Kamp Alanı, Kumluca

Kumluca’da yeşil ve mavinin enfes bir doğada birleştiği konumuyla yazın yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği oldukça popüler bir koy. Korsan Koyu’nda çam ağaçlarının arasında kamp kurabilir, özlediğiniz yemyeşil ormanın ve masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretsiz.

2- Kaş Camping Kamp Alanı 

   Kaş; eşsiz sahil şeridiyle, birçok keşfedilmeyi bekleyen koyları,adalarıyla, ilginç tarihi kalıntıları barındıran kültürü ile Türkiye’nin en popüler tatil merkezlerinden. Pek çok kamp alanı bulabileceğiniz Kaş’da ilk aklımıza gelense Kaş Camping. Bungalov tipi konaklama imkanı da sunan Kaş Camping’de karavanınızda, çadırınızda ya da kulüp odalarında kalabilir, muhteşem deniz manzarasıyla dinlenebilirsiniz.  Aynı zamanda Kaş Camping’ten yapacağınız dalışla da su altının muhteşem manzarasının da keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretli.

3-İncekum Orman Camping Kamp Alanı, Alanya 

Alanya’nın en yeşil bölgesi Avsallar’ da bulunan , yemyeşil çam ormanıyla tertemiz bir hava ve doğaya sahip. Manzarasını unutamayacağınız bu kamp alanında bir adımda masmavi denize ulaşabilir, kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz. Restoranları, çevresinde bulunan marketleri ile ailelere de hitap eden kamp alanı, yolu Alanya’ya düşen her kesimden yerli yabancı ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Ücretli.

4- Adrasan Koyu Kamp Alanı 

Adrasan, uzun sahil şeridi sakin denizi ve muhteşem doğasıyla Antalya’yı ziyaret eden yerli yabancı her turistin gitmek istediği bir koydur. Olimposa yakın konumuyla da ziyaretçi çeken koy, sakin ve huzurlu bir kamp yapmak isteyen ziyaretçiler için güzel alanlara sahiptir. Kumsala yakın ağaçların içinde bulabilecekleri kamp alanlarıyla, doğanın, denizin ve tertemiz havanın tadını çıkarmak ve güzel bir kamp deneyimi için  Adrasan’ı ziyaret etmeyi unutmayın.Ücretsiz.

 

 5-  Andriake Camping Kamp Alanı, Demre

 Antalya’ya 130 km uzaklıktaki Demre ilçesinde bulunan bu kamp alanı Likya Yolu üzerindeki Andriake Limanı’nda bulunuyor. Ağaçlık ve çiçek ,bitki ve kuş barındıran bu sakin ve huzurlu kamp yerinin gölge olması,  karavanlar ve kamp çadırlarıyla gelecek olanlar için oldukça uygundur. Kamp alanının önünde açık bir deniz ve muhteşem bir kumsal var. Ayrıca Andriake Kamp alanından Kekova Adası’ndaki renkli gün batımını izleyebilirsiniz.  Ücretli

6-Patara Kamp Alanı, Kaş

Patara Akdeniz Bölgesi’nin en uzun plajı olma özelliğiyle kamp yapmak isteyenler için oldukça geniş bir alan sunuyor.  Patara,  tarihte Likya uygarlığına başkentlik yapmış şehir olma özelliğiyle gezilebilecek antik ketler de barındırmaktadır. Dağ manzarası ve eşsiz bucaksız sahiliyle Patara’da kamp kurarak yazın bunaltıcı sıcaklarından kaçıp kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bölgede, caretta caretta deniz kaplumbağlarının  yumurtalarını bıraktığı bir sahil olması sebebiyle özel kamp alanları bulunmuyor. Fakat kendiniz uygun dönemlerde kamp yapmak için gelebilir kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Ücretsiz.

7-Gelidonya Feneri Kampı

Adrasan ve Kumluca arasında bulunan Gelidonya Feneri,  mükemmel bir Akdeniz manzarasına sahiptir. Gelidonya Burnu, Kırlangıç Burnu ya da Taşlı burun olarak anılan bir burun üzerinde yer alan Fener çevresinde kamp kurabileceğiniz alanlar bulunuyor. Likya coğrafyasında önem taşıyan Gelidonya Burnu’nun bu eşsiz yeşili ve mavisiyle buluşmak istiyorsanız kamp için farklı bir alternatif olabilir.  Ücretsiz.

8-Aytap Antik Kenti Kamp Alanı, Alanya

Alanya’nın 34 kilometre doğusunda Gazipaşa’ya ise 10 kilometre uzaklıkta olan bu koyda kuracağınız kamp çadırınızla bol bol güzel manzarasını seyredip, muhteşem doğasının tadını çıkarabilirsiniz. Ücretsiz

9-Geyikbayırı Kamp Alanı, Konyaaltı

Geyikbayırı,  kurabileceğiniz birçok kamp alanına sahip olması dışında Türkiye’nin en büyük kaya tırmanışı bölgesidir.Geyikbayırı’nda yapılabilecek aktiviteler , kaya tırmanışı, doğa yürüyüşü ve gün batımını izlemek olabilir. Konaklama tesisleri de barındıran Geyikbayırı bölgesinde ister bungalovlarda, ister çadırlarda, isterseniz de kiralayabileceğiniz evlerde kalabilirsiniz. Ücretsiz

10- Çıralı-Olimpos Kamp Alanı

Olimpos ve Çıralı’yı kapsayan uzun koy, Akdeniz’in muhteşem deniz ve dağ manzarasıyla birlikte çam ormanlarının ferahlığı ve bol oksijenini hissederek geçireceğiniz kamp günleri için sizi bekliyor. 

11-Maden Koyu Kamp Alanı

Kamp kurmak için yeni yerler arayan kamp severler, Çıralıdan 2 saatlik yürüyüş ile gelinebilecek bu güzel koya da bir şans verebilirsiniz.

12- Phaselis Kamp Alanı

Çam ormanıyla kaplı Phaselis’te kamp çadırınızı kurarak yazın sıcak günlerinden serinliğe kaçabilirsiniz. Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatrosu ve muhteşem deniz manzarasıyla büyüleyen Phaselis, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Phaselis’e gittiğinizde masmavi denizinde yüzdükten sonra antik kenti gezmeyi de unutmayın…

 

Gözde KANTARCI

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.