Antalya Çevresinde Gidilebilecek 12 Kamp Alanı

20 Temmuz 2020

Antalya; masmavi sahilleri, muhteşem yeşili, ılık ve sıcak iklimi ve tertemiz doğasıyla herkesin yaşamanın hayalini kurduğu bir cennet şehir…

Her yıl 15 milyona yakın turisti ağırlayan bu dünya kenti, her kesimden ziyaretçiye hitap edebilecek otel kapasitesi ve hizmet alanıyla Türkiye’nin turizmine yön veren yegane şehrimiz. Bu gözde şehir, yakınındaki tatil beldeleri ve ilçeleriyle keşfedilmeyi bekleyen birçok güzelliği de içinde barındırıyor. Özellikle saklı kalmış cennet koylarında kuracağınız bir kamp hayal edin ve oranın mis doğasında uyandığınızı… Ya da güneşin doğuşuna tanıklık ettiğinizi, batışını seyre daldığınızı… Bu satırları okurken hepimizin bunu ne kadar çok özlediğini ve hayalini kurduğunu biliyoruz.

Batonlar İle Yürüyüş Yapmanın Faydası Nedir?

13 Mart 2020

Batonlar İle Yürüyüş Yapmanın Keyfine Varın

Yürüyüş yapmak insana farklı bir huzur verir. Kan dolaşımınız hızlanır, mutluluk hormonu tüm vücudunuzu usulca sarar. Özellikle doğa yürüyüşleri sundukları eşsiz manzara ile çok daha b ir yolculuğa çıkmanızı sağlar.

Peki, doğa yürüyüşü yaparken gerekli olan en temel malzemelerden biri olan yürüyüş batonları hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Haydi, gelin hep beraber yürüyüşleri kolaylaştıran yürüyüş batonlarını ve özelliklerini beraber inceleyelim.

Termos Alırken Daha Seçici Olun

31 Ocak 2020

Bir yürüyüşe çıktığınızda, spor yaparken veya uzun soluklu bir yolculuğa başlarken yâda ailenizle bir Pazar keyfi yapmak için doğada pikniğe çıkmışken size lazım olacak en temel ihtiyaçların başında termoslar gelmektedir.

 

Evimizden uzaktayken ve ısıtma soğutma sistemlerinin olmadığı bir yerde termos kurtarıcı bir üründür.

 

İçine koymuş olduğunuz sıvıyı yerine göre soğuk veya sıcak tutma özelliğiyle yanımızdan ayırmadığımız termosları neye göre seçiyoruz ve termos alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin hep birlikte inceleyelim.

Kamp Ocağını Nasıl Seçelim?

26 Ağustos 2019

Kamp ocağı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

Yorucu bir iş hayatından sonra kendinizi ödüllendirmek için bir kamp yapmaya karar verdiyseniz, yanınıza hayallerinizden başka almanız gereke bazı şeyler olacaktır.

Doğanın hangi tonunda olursanız olun kamp hayatı iştah açar.ve doğaya yapmış olduğunuz bu keyifli yolculukta, sıcak yemekler yemek artık lüks olmaktan çıkarak zorunlu hale gelmiştir.

İyi bir kamp macerasının olmazsa olmalarından biri de kamp ocağıdır.

Kamp Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

15 Temmuz 2019

Kamp Sandalyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızla akıp giden şehir yaşantısından uzakta, doğayla baş başa olmak, şüphesiz ki kendimize verebileceğimiz en kıymetli  hediye olacaktır.

Uyku Tulumlarının Sıcaklık Değerleri

25 Şubat 2019

Kış mevsiminde kamp yapmanın tadı bir başka güzeldir. Geceleri gökyüzünde kendini gösteren yıldızlar, ortamı ısıtan bir ateş ve sakinlik, soğuk havanın tüm zorluklarına değecek hisler uyandırır insanda. Ancak dışarıda ısınmanızı sağlayan ateş içeriye girdiğiniz anda işlevini yitirir. Bu durumda da tüm gece sıcak bir uyku çekebilmeniz için uyku tulumuna ihtiyaç duyarsınız. Çadırınıza güvenip, özellikle soğuk havalarda uyku tulumunu ihmal ederseniz eğer ciddi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hipotermi ve diğer sorunlarla karşılaşmamak için uyku tulumu edinmeniz şart. Cinsiyetinize, boyunuza ve kilonuza göre uyku tulumu seçimi yapabilirsiniz. Uyku tulumu kamp yapılacak bölgenin en düşük ortalama sıcaklığına göre seçilir. Bu seçim sırasında karşınıza çıkan her detay size uyku tulumu sıcaklık değerleri hakkında bilgi verir.

Şişme Mat Mı Köpük Mat Mı?

25 Şubat 2019

Kamp yapacak herkesin aklına takılan soruların başında gelir mat seçimi. Şişme ya da köpük mü olsa, çanta boy mu olsa, yoksa farklı bir türü mü olsa cümleleri sık sık tekrar edilir. Bu cümlelerle boğuşmadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve ona göre tercihlerinizi şekillendirmeniz gerekir. Kamp matı seçiminde önceliğinizi bütçenize verirseniz eğer konfor konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Matın malzemesi ve tipi de konforu etkileyen diğer faktörler arasında gelir. Eğer şişme ve köpük mat arasında kaldıysanız ikisinin de özelliklerine bakarak kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Neden mat kullanılmalı?

Açık havada ya da çadır içerisinde mat kullanımı konforu büyük bir oranda arttırır. Düz zemininin, yerdeki küçük taşların size rahatsızlık vermesini engeller. Ayrıca yerden gelen soğuk havayı keser ve bu sayede uyurken daha az üşümenizi sağlar. Kamp matı kullanarak üşüme, sırt ağrısı ve kalitesiz uyku sorunlarından kurtulabilirsiniz. Özellikle son dönemde meydana gelen gelişmeler, kamp matlarının çok daha işlevsel ve konforlu almasını sağladı. Eğer siz de doğayla olan buluşmalarınızın eskisinden daha rahat ve keyifli geçmesini istiyorsanız size özel hazırladığımız kamp matı öneri yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

 

Çadırın 4 Mevsim Olması Ne Anlama Geliyor?

24 Şubat 2019

Kamp yapmak, doğayla iç içe vakit geçirmek ve geceleri yanan ateşin eşliğinde yıldızları izlemek herkesin tatması gereken keyifler arasında. Hala kendinizi ağaçların kollarına bırakmadıysanız bir çadır edinerek bu zevki tatmaya başlayabilirsiniz. Kamp konusunda yeni maceralar yaşamak ve rotanızı değiştirmek isterseniz de 4 mevsim çadır tavsiyesi verebiliriz sizlere. Kamp deneyimlerinizin her geçen gün çok daha keyifli bir hal almasını sağlamak için çadırınızın özelliklerinin çok önemli olduğunu unutmayın. Değişen mevsimler çadırınıza da bir göz kırparak sizi etkisi altına alacağından özellikle kışın, 4 mevsim çadır konforunu tatmalısınız. Çadırın 4 mevsim olmasının taşıdığı anlam tabi bununla da sınırlı değil!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.