Kamp Çadırı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kamp Çadırı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

31 Aralık 2021

Kamp yapmanın bambaşka bir keyfi olduğunu tadanlar çok iyi bilir.

Kimi zaman bir ormanın yeşile boyanmış ağaçları arasında kimi zamansa huzura açılan bir deniz kıyısında kamp çadırını kurmak ve huzurlu bir sabaha uyanmak eşsiz bir duygudur.

Peki konforlu bir kamp yaşayabilmek için lazım olan ilk şey nedir?

Tabi ki kamp çadırı!

Güney Av Kamp olarak harika bir kamp yaşayabilmeniz için en gerekli malzeme olan kamp çadırında kafanıza takılabilecek; kamp çadırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz veya kamp çadırında aranan özellikler nelerdir gibi soruları sizler için cevapladık.

Kamp Çadırı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 6 Husus

Kamp yapmanın bambaşka bir keyfi olduğunu tadanlar çok iyi bilir.

Kimi zaman bir ormanın yeşile boyanmış ağaçları arasında kimi zamansa huzura açılan bir deniz kıyısında kamp çadırını kurmak ve huzurlu bir sabaha uyanmak eşsiz bir duygudur.

Peki konforlu bir kamp yaşayabilmek için lazım olan ilk şey nedir?

Tabi ki kamp çadırı!

Güney Av Kamp olarak harika bir kamp yaşayabilmeniz için en gerekli malzeme olan kamp çadırında kafanıza takılabilecek; kamp çadırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz veya kamp çadırında aranan özellikler nelerdir gibi soruları sizler için cevapladık.

Keyifli ve konforlu bir kamp deneyimi için seçeceğiniz kamp çadırının belirli özelliklere sahip olması gerekir.  

Hangi mevsimde kullanılacağı, boyutu, ağırlığı, tasarımı ve kullanım amacı gibi farklı faktörler kamp çadırı seçiminde en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer almaktadır. 

Ayrıca tam istediğiniz gibi bir kamp çadırına sahip olabilmek için göz önünde bulundurmanız gereken diğer etkenler de şunlardır;

  • Kaç kişilik bir çadırına ihtiyacınız olduğu
  • Sabit mi yoksa bivak bir çadır çeşidi mi istediğiniz
  • Hangi hava koşullarına uygun çadır aradığınız
  • Kurulum anlamında beklentileriniz

 Kamp Çadır Türleri Nelerdir?

Her mevsimde kamptan verim alabilmeniz için kamp çadırı seçiminin çok dikkatli ve titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kamp çadırını seçerken ilk düşünmeniz gereken nasıl bir çadır türü istediğiniz ve çadırda kaç kişi kalacak olduğunuz. İşte size fikir verecek çadır türleri;

 

  1. Aile Çadırları: kalabalık gruplar ya da ailenizle kamp yapmayı düşünüyorsanız en uygun çadır türlerindendir. Aile çadırları, birden fazla oda seçeneği, yüksek tavanı ve geniş yapısı ile tam da kalabalık gruplar içindir.
  2.  Mevsimlik Çadır: Çadır seçimi sırasında en çok dikkat etmeniz gereken konu çadırı hangi mevsimlerde kullanacağınızdır. İlkbahar, sonbahar ve yaz aylarında kullanılabilen ve mevsim koşullarına uygun olan çadırlara 3 mevsimlik çadır denmektedir. 3 mevsimlik çadırlar, bahar aylarında yağan yağmura karşı son derece dayanıklıdır ve su geçirmez bir yapıdadır. 3 mevsim çadırları ile kış hariç her mevsim keyifle kamp yapabilirsiniz.
  3.  Tek Kişilik Çadır: Taşıma kolaylığı sağlaması ve hafif olması nedeniyle sık sık tercih edilen tek kişilik çadır türleri, bireysel seyahatler için çok idealdir.4.

 Kış Çadırları: Kışın kamp yapmayı seviyorsanız yüksek kaliteye sahip ve yalıtımlı 4 mevsim çadırları tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Yağmur, rüzgar ve kara karşı dayanıklı kış çadırları, havalandırma ve zemin malzemesi açısından çok yüksek bir niteliğe sahiptir. Sert kış koşullarında güvenle tercih edebileceğiniz kış çadır modellerini Güney Av web sitemizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 

 

Kamp Çadırımı Seçiminde; Boyut

Kamp çadırı alırken dikkat etmeniz gereken önemi noktalardan biri çadırın boyutudur. Çadırın kaç kişilik olduğu, kaç kişinin sığabileceği, çadırın bagajı ve genişliği çadır alınırken göz önünde bulundurulması gereken hususlardandır. Çadır alırken çadırın çok büyük boyutlarda olmamasına özen göstermelisiniz. Büyük boyutlu çadırlar taşıma açısından zorluk çıkarabilmektedir. Ayrıca yüksek tavana sahip ferah çadırlar da konforunuz açısından çok önemlidir.

Çadırlarda 1 kişinin uyuyacağı alan ortalama 1.5 metre olarak hesaplanmaktadır. Ancak bu durum daha uzun boylu ve kilolu kişiler için değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle çadır boyutu seçimi yaparken kendinize uygun hesaplamayı yaparak çadır seçimi yapmalısınız. Ek olarak çadır boyutunu seçerken çadır içerisinde kullanacağınız şişme yatakları ve tulumları da göz önünde bulundurmalısınız.

Kamp Çadırınızın Hangi Şartlara Uygun Olması Gerekiyor?

Kamp çadırları farklı iklim koşullarına göre dizayn edilerek o iklime uygun kumaşlarda üretilir. Örneğin yazlık bir çadırda birçok havalandırma bölümü yanı sıra hafif malzemeden üretilirken kış şartlarına uygun kamp çadırları da rüzgârdan etkilenmeyen belli özelliklere sahip malzemeden üretilir.

Bu sebeple kampı yapacağınız mevsime ve koşullara uygun bir kamp çadırı satın almanız olukça uygun olacaktır.

Kullanım kolaylığını önemseyin!

Kamp çadırı satın almak için çıktığınız alışveriş turunda gölgelikli, birçok bölümü olan harika bir büyüklüğe sahip çadırlar ilginizi çekebilir.

Peki bu çadırları kurup bozması da aynı keyfe sahip midir ya da ağırlığı nedir ve çadırı taşımanız gereken durumlarda taşınabilecek kiloya mı sahiptir? Bu nedenle seçeceğiniz kamp çadırının kurulumunun kolay olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. 

 İşte bunları da hesap ederek hareket etmelisiniz. 

Kamp Çadırı Seçiminde Malzeme Kalitesine Dikkat Edin

Kamp çadırının malzemesi kamp koşullarınıza bağlı olarak büyük önem taşır. Örneğin pamuklu kumaştan üretilmiş çadır serpinti yağmura dayanıklıdır ama suyu çektiği için ağırlaşabilir. Bu sebeple polyester kumaştan çadırları tercih etmenizde yarar vardır.

Fermuar konusu da oldukça önemlidir. Kaliteli malzemeden üretilmiş fermuarlara sahip olan çadırları tercih etmeniz gerekir. Çünkü çabuk bozulan fermuarlar kamp koşullarında davetsiz misafirlerin çadırın içine girmesine sebep olabilir. 

Kamp Çadırında En Doğru Adres Güney Av Kamp

Kaliteli, dayanıklı ve rahat çadır modellerini bulabileceğiniz Güney Av Kamp; Husky, Loap, Evolite, MSR, Hannah ve Naturehike gibi ünlü markaların tek kişilik, iki kişilik, üç kişilik ve 4 kişilik çadır türlerini size en uygun fiyat garantisi ile sunar.

Güney Av kamp çadırı fiyatları markaya, modele, boyuta ve malzeme kalitesine göre değişiklik gösterir. Güney Av Kamp’ dan alacağınız yüksek kaliteye sahip kamp çadırları sayesinde kamplar artık çok daha keyifli olacak!

Güney Av Kamp’ ın sizin için seçtiği kamp çadırı HannaH Tycoon 3 Kişilik Comfort Çadır Yeşil Gri. 3 kişinin konforlu bir şekilde kalabileceği HannaH Tycoon 3 kişilik Comfort Yeşil Gri kam çadırı hafif ve kompakt bir tasarıma sahiptir. Hannah Tycoon 3 Çadır, 2 adet hava sirkülasyon penceresi, YKK fermuarlı kapı, Hafif Aluminyum sabitleme mandalları, Çadır içi eşya saklama cepleri, Tepegöz, ITW Stabilizasyon kemer ve tokaları gibi donanımlar ve mükemmel Fiyat/Kalite orantısı ile 3 kişilik konforlu yaşam alanı sunuyor.

İhtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre pek çok kamp çadırı modelini bulabileceğiniz Güney Av Kamp, kamp ekipmanları için tek adres.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.