Kamp Çantası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Kamp Çantası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

19 Şubat 2022

Kampın olmazsa olmaz ekipmanı kamp çantaları gezginlerin ve kampa gitmeyi sevenlerin vazgeçilmezidir. Kamp çantası doğada yaşamınızı sürdürebilmek için gerekli olan tüm malzemeleri yanınızda taşımaya olanak tanır. Esnek yapısı sayesinde içerisine pek çok malzeme sığabilir ayrıca kamp çantalarının dış kısmında bulunan aparatlar da kamp matı veya yağmurluk gibi ekipmanları taşımanızı sağlar.

Tırmanış ve yürüyüş gibi outdoor etkinlikler için kullanılan kamp çantaları aynı zamanda dağ çantası olarak da bilinir. Birçok işlevi bulunan kamp çantaları geniş model seçeneklerine sahip olduğundan dolayı kamp çantası seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Kamp çantasının vücuda uygun seçilmesi hem doğada geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırır hem de sağlığınız açısından herhangi bir problem yaşanmasını engeller.

Vücut tipinize uygun kamp çantası seçerken çantanın boyutuna, hafif ve taşınabilir olmasına ve ağırlığına dikkat etmelisiniz. Keyifli bir kamp deneyimi yaşayabilmeniz için kamp çantası seçimindeki 5 önemli adımı sizlerle paylaşıyoruz.

Kamp Çantası Nasıl Seçilir?

Kamp çantası seçerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta çantayı hangi amaçla kullanacağınızdır. Çantanın nerede ve hangi amaçla kullanılacağını belirlemek kamp çantası seçim sürecini büyük oranda kolaylaştırır. Dağcılık, yürüyüş ve kamp için kullanılan çantalar farklı olsa da genellikle kamp çantası ya da dağcılık çantası aynı işleve sahiptir bu nedenle tüm outdoor etkinliklere uygun özellikleri barındıran bir çantayı trekking, tırmanış veya kamp için rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte kamp sırt çantası seçerken size yardımcı olacak 5 adım:

  1. Kamp Çantası Ergonomik Olmalı

Kamp çantasını hangi aktivitede kullanırsanız kullanın sırt, boyun ve bel gibi vücut kısımlarınızın zarar görmemesi için çantaların sırt ve bel desteğinin bulunması gerekir. Çantalarda bulunan bel ve sırt desteği ağırlığın vücuda eşit şekilde dağılmasına yardımcı olarak yükün tek bir noktada birikmesinin önüne geçer. Bu destekler sayesinde hem çantayı daha kolay taşırsınız hem de vücudunuzu korumuş olursunuz.

  1. Kamp Çantası Nefes Alabilir Kumaştan Üretilmiş Olmalı

Kamp çantalarını uzun süre sırtınızda taşıyacağınızdan dolayı bu ekipmanların üretiminde nefes alabilir kumaş kullanılmış olmalıdır. Özellikle sıcak havalarda yaptığınız aktivitelerde terlemeye karşı sırt kısmı nefes alabilen çantaları tercih etmeniz faydalı olacaktır.

  1. Kamp Çantasının Kayışı Kişiye Göre Ayarlanabilir Olmalı

Kamp çantalarını boyunuza göre ayarlayabilmeniz için çantanın kayış kısmının ayarlanabilir olması çok önemlidir. Çantayı kendi boyunuza göre ayarladığınızda çanta bel boşluğuna tam olarak oturur ve bu sayede kolay ve konforlu bir şekilde taşıyabilirsiniz.

  1. Kamp Çantasının Kendi Ağırlığı Az Olmalıdır

Kamp malzemelerinin tümünü çanta içine yerleştireceğinizden dolayı çanta zaten yeterince ağır olacaktır. Bu nedenle çantanın kendisi mümkün olduğunca hafif olmalıdır. Genellikle 2 kg civarındaki kamp çantaları tavsiye edilir.

  1. Kamp Çantası Zor Koşullara Karşı Dayanıklı Olmalı

Kamp yaparken ya da tırmanış esnasında zorlu doğa koşulları ile karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda çantanın sizi yarı yolda bırakmaması için kamp çantasının darbelere ve suya karşı dayanıklı olması gerekir. Kamp çantalarının özel kumaşlar kullanılarak üretilmesi gerekir. Çünkü özel kumaşlar yırtılmalar dahil olmak üzere pek çok olumsuz duruma karşı dayanıklıdır.

Vücut Yapınıza Uygun Ergonomik Sırt Çantaları Güney Av Kamp’da 

Tırmanış, yürüyüş, kamp ve dağcılık için sırt destekli ergonomik çantaları bulabileceğiniz Güney Av Kamp size çeşitli alternatifler sunar. Güney Av Deuter, Pinguin, Loap, Naturehike, Ferrino ve Senterlan gibi büyük markaların kaliteli kamp çantalarının çeşitli modelleri ile koleksiyon oluşturur. İhtiyaçlarınıza göre farklı boyut ve hacimlerde kamp çantalarını rahatlıkla bulabileceğiniz Güney Av Kamp’da kamp çantası fiyatları markaya, modele ve büyüklüğe göre değişiklik gösterir.

Kullanım amacınıza yönelik 60 lt sırt çantası ya da kamp çantası 70 lt modellerini bulabilirsiniz. Deuter markasının kadınlara özel tasarlanan SL model kamp çantalarını da indirimli fiyatlarla Güney Av Kamp’dan satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.