Kampta Yemek Yapmak İçin İhtiyaç Duyacağınız 5 Önemli Ekipman

Kampta Yemek Yapmak İçin İhtiyaç Duyacağınız 5 Önemli Ekipman

12 Mart 2022

 

Kamp yapmak keyifli ve eğlenceli bir aktivite olsa da kampta yemek yapmak pek çok kişi için son derece zordur. Bu nedenle insanlar kampa giderken genellikle yanlarında hazır gıdalar götürür ve yemek sürecini hızlı bir şekilde geçiştirirler. Ancak dolu dolu bir kamp deneyimi yaşamanın ön koşulu sağlıklı beslenmekten geçer. Kampta sağlıklı beslenebilmek için enerji verici ve besin değeri yüksek gıdalar tüketmelisiniz. Kampta besleyiciliği yüksek olan bu yemekleri yapmak zor olmaz mı diye soruyor olabilirsiniz. Cevap kampta kullandığınız ekipmanlarda gizli. Eğer kamp için gerekli mutfak malzemeleri yeterli düzeyde ise kampta yemek yapmak dünyanın en kolay işine dönüşebilir.  Peki kamp mutfağı için en gerekli temel ekipmanlar nelerdir? 

Kamp Tencereleri

Kamp mutfağı malzemeleri arasında en çok ihtiyaç duyulan ekipmanlardan biri yemek tenceresidir. Kampta sıcak yemeklerden uzak kalmadan canınızın istediği her şeyi yapmanıza imkan tanıyan kamp tencerelerini satın alırken paslanmaz çelikten üretildiğinden emin olmalısınız. Çünkü paslanmaz çelikten yapılan tencereler uzun süreli kullanımlarda bile yıpranmaz. Ayrıca kamp tencerelerinin çizilme ve korozyona karşı da dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. 

Kamp tencerelerinin önemli avantajlarından biri de yemek haricinde diğer gıdaların saklanması için de alternatif bir saklama kabı görevi görmesidir. Kamp tenceresi konusunda kafanız karışıksa MSR StowAway Pot Kamp Yemek Tenceresini bir seçenek olarak düşünebilirsiniz. Menteşeli yapısı sayesinde kolay kaldırılabilir MSR yemek tenceresi ekonomik ve kaliteli kamp tenceresi arayan gezginlerin gözdesi. 

Kalabalık gruplar için son derece uygun olan Nurgaz Emaye Kamp Tencereyi ister kampta ister evde kullanabilirsiniz. Izgara üzerinde de kullanılabilen yemek tenceresi kartuşlu ocaklar üzerinde rahatlıkla durabilmektedir.  Yemeği pişirdikten sonra elinizi ateşten koruyan ve tencereyi ocak üzerinden indirmenize yardımcı olan Nurgaz Tencere Tava Tutucu aparatı da kampta yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. 

Kamp İçin Yemek Seti

Kamp sırasında en çok işinize yarayacak ekipmanlardan biri yemek setleridir. Kamp haricinde av, piknik veya trekking gibi aktiviteler de kullanabileceğiniz yemek setlerinin tek gözlü ve çok gözlü alternatifleri bulunur. BPA içermeyen Wildo Pathfinder Kit Multicolor Yemek Seti içerisinde bulunan çok fonksiyonlu kaşık-çatal sayesinde ek olarak çatal ve kaşık taşımak zorunda kalmazsınız. Bu modelin biraz daha gelişmiş versiyonu olan Wildo Kamp-A-Box Light Yemek Seti içerisine iki kişilik yemek alabilecek genişliktedir. Dayanıklı ve hafif olmasının yanı sıra pek çok işlevsel özelliği de bulunan Wildo yemek seti kolat taşınabilme özelliği sayesinde kamp mutfağının vazgeçilmezleri arasındadır. 

Bulaşık makinesinde yıkanabilen  ve çok fazla yer kaplamayan Nurgaz Yemek Seti Üç Gözlü Silikon ek olarak katlanabilir yapıya sahiptir. Yemeklerin ısıtılması için mikrodalga fırına koyulabilen kamp mutfağı seti içerisindeki yiyeceklerin uzun süre bozulmadan muhafaza edilmesini sağlar. 

Kamp İçin Termos ve Çaydanlık

Kampta yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak ve keyifli sohbetler esnasında size eşlik edecek çay ve kahveler yapabilmeniz için çaydanlık ve termoslar olmazsa olmazdır. Kamp mutfak eşyaları arasındaki en temel ekipmanlardan olan termosların ve çaydanlıkların darbelere karşı dayanıklı ve sağlam bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. 

Kolay temizlenebilen Campout Emaye Çaydanlık Seti herhangi bir nedenle aşınmaz ve çizilmez. Pürüzsüz bir görünüme sahip çaydanlık setini sadece kampta değil evinizde de kullanabilirsiniz. Ateş üzerinde suyun hızlı bir şekilde ısınmasını sağlayan Campout çaydanlık hem sağlam hem de sağlıklıdır. Ekstra hafif yapısı ve kolay kullanımı ile MSR Pika Teapot Kamp Çaydanlık da kampta çay keyfinin yardımcılarından biridir. 

Kampta soğuk ya da sıcak içeceklerinizi uzun süre muhafaza etmenizi sağlayan Stanley termos ve termos bardak modellerini sadece kampta değil trekking, piknik veya günlük yaşam için de kullanabilirsiniz. Stanley termoslar vakumlu ve sızdırmaz kapakları ile kampta işinizi çok kolaylaştıracak. 

Kamp İçin Çatal ve  Kaşık 

Kampta tercih edeceğiniz çatal ve kaşıkların ağırlık yapmamasına ve kolay taşınabilir olmasına özen göstermelisiniz. BPS içermeyen Tritian plastikten üretilen Primus Çatal Kaşık Bıçak seti tencere gibi kamp malzemelerini çizmemesi gibi özellikleri ile sıklıkla tercih edilir. Çatal ve kaşığın yanında bıçağı da bulunan Primus seti bulaşık makinesinde yıkanabilir. 

Çok fonksiyonlu Coghlan’s Katlanır Çatal Kaşık Bıçak Seti yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır. Kaşık, çatal ve bıçağa ek olarak konserve açacağı da bulunan setteki kaşık ve çatal ayrı şekilde kullanılabilir. Ayrıca setin üst kısmında bulunan halka sayesinde çatal kaşık kitini ipe ya da kemere takarak da taşıyabilirsiniz. 

Kamp İçin Ocak ve Kartuş 

Kamp malzemeleri içinde kesinlikle olması gereken bir diğer ekipman ise kamp ocağı ve gaz kartuşlarıdır. Yemek yapmak için temel malzeme niteliğinde olan ocak ve kartuşların farklı modelleri bulunur. Kamp ocağını ve kartuşu birlikte alabileceğiniz gibi bu iki ekipmanı ayrı şekilde de satın alabilirsiniz. 

Gaz kartuşunu ve ocağı birlikte sunan Nurgaz Troya Kamp Ocağı+Kartuş emniyetli olmasının yanı sıra aynı başlığa sahip kartuşların hepsi ile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ekstrem hava koşullarında bile yemeğinizi yapmanıza yardımcı olan Troya Kamp Ocağı 6 ila 8 saat boyunca tek kartuş ile çalışabilir. 

Enerji tasarruflu Nurgaz Titanyum Kamp Ocağı yüksek alev kapasitesine sahip olduğundan dolayı yemeklerinizi en kısa sürede pişirebilirsiniz. Süper hafif olan Nurgaz kamp ocağı piknikte, evde ve avda da kullanılabilir. 

Ayrı şekilde aldığınız kamp ocaklarını  Msr, Nurgaz ve Evolite gibi markaların 220 gr,  227 gr ve 450 gr gibi farklı ağırlıklara sahip kartuşları ile birlikte kullanabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.