Kış Kampı İçin Olmazsa Olmaz 12 Kamp Malzemesi

Kış Kampı İçin Olmazsa Olmaz 12 Kamp Malzemesi

08 Ocak 2022

Doğada zaman geçirmek ve kamp yapmak her mevsimde keyiflidir.  Ancak insanlar özellikle kış mevsiminde kamp yapmaktan çekinirler. Havanın soğuk olması, yağmur veya kar yağma ihtimali gibi nedenlerden dolayı kış kampı bazılarımız için sadece hayalde kalan bir aktiviteye dönüşür. İşte bu yazımızda karlar altında eğlenceli bir kış kampının sadece hayalden ibaret olmadığını ve eğer gerekli kamp ekipmanlarına sahipseniz harika bir kış kampı deneyimi yaşayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Kış Kampı Yapmak İçin En Gerekli Ekipmanlar Hangileridir?

Kamp ekipmanlarının eksiksiz olması keyifli bir kamp tatili geçirmeniz açısından çok önemlidir. Yaz döneminde ya da ilkbahar döneminde yaptığınız kamplarda bazı malzemelerin eksik olması çok büyük soruna yol açmazken kış kampı için bu geçerli değildir. Hava şartlarının sert ve soğuk olduğu kış döneminde kamp yapmak büyük titizlik gerektirir.

Mesela kış kampı için temel ekipman olan kamp çadırı su geçirmez olmalıdır. Ayrıca çetin hava şartlarına dayanıklı kumaştan üretilmiş olması gerekir. Kış kampında kullanacağınız çadırı 4 mevsim veya 5 mevsim çadır türleri arasından seçebilirsiniz. Kış kampı için en gerekli malzemelerden bir diğeri uyku tulumudur. Tercih edeceğiniz uyku tulumunun eksiye kadar düşebilen soğuklarda bile ısıttığından emin olmalısınız. Uyku tulumunun altına yerleştireceğiniz kamp matı da kış kampının olmazsa olmaz malzemelerinden biridir. Bu ekipmanlar haricinde kış kampı için en gerekli diğer ekipmanlar şunlardır;

ü  Kamp ocağı

  •   İlk yardım seti
  •  Termos
  •   Kamp lambası
  •   Tava ve tencere
  •   Yüksek kalorili yiyecekler
  •   Termal kıyafetler
  •   Balta ya da bıçak
  •   Çakmak veya kibrit

1. Kış Kampı İçin Kamp Çadırı

Normal kış koşullarının olduğu bölgelerde kış kampı yapmayı düşünüyorsanız 4 mevsim çadırlar sizin için uygun olacaktır. Fakat daha ekstrem hava koşullarında kamp yapacaksanız 5 mevsim çadırlar sizi soğuktan daha iyi koruyacaktır. Kış kampı için kullanacağız çadırın rüzgar ve su geçirmez özelliklerinin yanı sıra geniş olması da çok önemlidir. Geniş olmasının nedeni uyku tulumlarının ve kamp ekipmanlarının rahatlıkla sığabilmesidir. Kış kampı için ihtiyaç duyduğunuz 4 mevsim ve 5 mevsim kamp çadırı modellerine kamp çadırları sayfamızdan göz atabilirsiniz.

2. Kış Kampı İçin Uyku Tulumu

Kış kamplarında en korkulan şey uyurken üşümektedir. Üşüyerek geçirilen bir gece hem diğer günün verimini düşürür hem de kampınızın kötü geçmesine neden olur. Bu durumun önüne geçmek için kış kampında mumya tipi uyku tulumlarını tercih etmelisiniz. Mumya tipi uyku tulumları uyurken mevcut vücut sıcaklığınızı korur. Ayrıca kış kampı için alacağınız uyku tulumunun makinede yıkanabilir olmasına dikkat edin çünkü makinede yıkanabilen uyku tulumları suya maruz kaldığı durumlarda bile zarar görmez.

3. Kış Kampı İçin Kamp Matı

Kamp matı, uyku tulumunun altına yerleştirildiğinde ısının daha kolay korunmasını sağlar. Bu nedenle kış kamplarında uyku tulumunuzun altına kesinlikle kamp matı sermelisiniz. Kamp matı kullanılmadığı durumlarda uyku tulumunuz ne kadar kaliteli olursa olsun yeterince ısınamazsınız. Karlı veya buzlu bir bölgeye kampa gitmiyorsanız sünger dolgulu matlar işinize yarabilir ancak hava şartlarının daha çetin olduğu bir bölgede kış kampı yapacaksanız köpük mat ve şişme matı üst üste kullanarak daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

4. Kamp Ocağı

Kış kampına giderken unutmamanız gereken en önemli malzemelerden biri de kamp ocağıdır. Yemek yapmak ya da çay yapmak için ihtiyaç duyacağınız kamp ocakları ile kış kampınız hem çok eğlenceli hem de çok lezzetli olacaktır. Havanın çok soğuduğu durumlarda ısınmak için de kullanabileceğiz kamp ocaklarının kartuşlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kartuşlu kamp ocakları portatif oldukları için kolay taşınabilirler ve yüksek performansa sahiptir. Kamp ocaklarının farklı modellerini kamp ocaklarının bulunduğu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

5. Termal Kıyafetler

Kış kampı için yanınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biri vücut ısınızı koruyacak termal kıyafetlerdir. Kış kampı için yağmur ve rüzgar geçirmeyen ayrıca kolay kuruyabilme özelliğine sahip kıyafetleri tercih etmelisiniz. Tabi ki atkı, bere, polar ve termal içlik gibi sizi soğuğa karşı koruyacak malzemeleri de almayı unutmamalısınız.

6. Yüksek Kalorili Yiyecekler

Kış kampı için yanınıza uzun sürede sindirilebilecek yüksek kalorili yiyecekler almanızı tavsiye ederiz. Makarna, erişte, çikolata ve yulaf ezmesi gibi ürünler tercih edebilirsiniz. Kamp için alacağınız yemekler kolay taşınmalı ve yüksek kaloriye sahip olmalıdır.

7. Tava ve Tencere

Kampta yemek yapmak için olmazsa olmazlardan olan tava ve tencerelerinizi almadan kış kampı için yola çıkmamanızı öneririz. Kamp için tasarlanan portatif tava ve tencere setleri ile kamp yemekleriniz çok daha lezzetli olur.

8. Kamp Lambası

Karanlık kamp gecelerinizi aydınlatmak için kullanabileceğiniz kamp lambası ya da kafa lambası aydınlatma malzemelerini kamp malzemeleri listenize kesinlikle eklemelisiniz. Kafa lambalarının ve kamp lambasının pek çok farklı çeşidi bulunur. LED ışık sağlayan kamp lambalarının yanı sıra güneş enerjisi ile çalışan lamba modelleri de bulunur. Güney Av Kamp’ ın kamp lambaları ve kafa lambalarına göz atabilirsiniz.

9. Termos

Hangi mevsimde kamp yaparsanız yapın termos çok önemlidir ancak kış kamplarında daha da önemlidir. Çayınızı ve kahvenizi uzun saatler sıcak tutacak profesyonel termos çeşitleri sayesinde dışarıdaki soğuğa rağmen içiniz ısınır. Vakumlu kapakları, dayanıklılığı ve ısı muhafaza konusundaki yüksek performansı sebebi ile kış kampı için sizlere stanley termosları tavsiye ediyoruz.

10. İlkyardım Seti

Kış kampı için çantanıza koymanız gereken önemli ekipmanlardan biri de ilkyardım setidir. Kamp hayatındaki olası riskler ve tehlikelere karşı ilkyardım malzemelerinin olduğu bir set ihtiyaç duyduğunuz durumlarda çok işinize yarayacaktır.

11. Çakı ya da Bıçak

Kış kampında pratik olarak kullanabileceğiniz bıçak ya da çakılar işinizi pek çok yönden kolaylaştıracaktır. Yemek için veya farklı bir aktivitede kullanmak için yanınıza bıçak veya çakı gibi malzeme almayı atlamamalısınız.

12. Çakmak veya kibrit

Kampta en çok ihtiyaç duyacağınız ekipmanlardan biri kibrit ya da çakmak gibi ateş başlatıcılardır. Mesela kamp ateşi yakmak ve ısınmak için mutlaka kibrit veya çakmak almalısınız. Bunların yanı sıra pratik bir şekilde ateş yakmanızı sağlayacak yakıt tabletlerini de tercih edebilirsiniz. Kış kampında yakıt tabletlerini tercih etmenizin avantajı yakıt tabletlerinin kolay tutuşması ve dumansız olmasıdır.

Kış Kampı İçin Aradığın Her Şey Güney Av Kamp’ da

Kamp malzemeleri konusunda pek çok seçeneğe sahip Güney Av Kamp’ da; kamp çadırı, uyku tulumu, kamp matı, termal kıyafetler, yağmurluklar, kamp ocağı, kamp tenceresi, çakı, termos ve yakıt tableti gibi kış kampı için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri bulabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.