Kuralına Uygun Avcılık Kıyım Değildir!

21 Ekim 2020

Avcılık kime ne göre bir tutku kimine göre de birçok tepkiyle karşılanan bir aktivitedir. Kendine özgü bir stili olan avcılığın da devlet tarafından konulan ve elbette ki her birey tarafında uygulanması gereken kuralları vardır.

Doğal dengenin sağlanması ve korunması adına konulan bu kurallara uyulduğu takdirde avcılığın bir kıyım değil de bir aktivite olarak kabul görmesi sağlanacaktır.

Güney Av ailesi olarak avcılıkla ilgili bazı kuralları ve kanunları sizlere paylaşmak ve avcılığı kıyım haline getirmeden yapılan bir aktivite olarak anlaşılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Av Malzemeleri

15 Mart 2019

Av Malzemeleri

Avcılık yıllardır devam eden ve pek çok kişi tarafından sevilen bir spor türü olarak tanımlanabilir. Doğayla iç içe geçirilen vakitler, özellikle boş zamanını değerlendirmek isteyenlere oldukça iyi gelir. Bir hobi, bir tutku haline gelen avcılık eğer malzemeler tam ise doğru bir şekilde yapılabilir. Bu nedenle avcılık malzemeleri büyük önem taşır. Çevre güvenliğinden hava koşullarının uygunluğuna göre giyinmeye kadar bir sürü detay malzeme listesi altında göz çarpar. Mevsim koşulları mevcut arazi durumunu etkiler, etkilenen arazi av esnasında zorlanmanıza neden olabilir. Bu gibi olumsuz durumları yaşamamak için doğru av malzemeleri ile önlem alabilirsiniz.

Bıçak Çeliklerinin Özellikleri

24 Şubat 2019

Bıçak çelikleri dendiği zaman aklınıza takılan sorular varsa ve alacağınız bıçağın size ne gibi avantajlar ya da dezavantajlar sağlayacağını öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Gerek doğal yaşam alanlarında, gerek kamplarda gerekse özel hobilerde sıkça ismi anılan bıçakların çelik özelliklerini sizler için tek tek sıralıyoruz. Artık kaliteli bıçak ile aynı anlama gelen çelik malzeme sandığınızdan çok daha cesur! Isıl işlemlerden geçen paslanmaz çelikler çıktıkları uzun yolculuk sonunda hem işlev kazanıyor hem de hobilerimizin başkahramanı oluyor. Bıçak çelikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.