Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Olmalıdır

03 Aralık 2020

Outdoor Kamp yapmanın bambaşka bir keyfi olduğunu tadanlar çok iyi bilir.

Kimi zaman bir ormanın yeşile boyanmış ağaçları arasında kimi zamansa huzura açılan bir deniz kıyısında kamp çadırını kurmak ve huzurlu bir sabaha uyanmak eşsiz bir duygudur.

Peki konforlu bir kamp yaşayabilmek için lazım olan ilk şey nedir?

Tabi ki kamp çadırı!

Güney Av ailesi olarak harika bir kamp yaşayabilmeniz için en gerekli malzeme olan kamp çadırında kafanıza takılabilecek; kamp çadırı seçerken nelere dikkat etmeliyiz veya kamp çadırında aranan özellikler nelerdir gibi soruların cevaplarını birlikte inceleyelim.

İyi Bir Yürüyüş Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir?

17 Kasım 2020

Yürüyüş Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bazen biraz rahatlamak bazense formda kalmak için çıktığımız yürüyüşlerde seçtiğimiz yürüyüş ayakkabısı oldukça büyük önem taşıyor. Tüm hayatımızda olduğu gibi yürüyüş yaparken de tüm yükü ayaklarımız dolayısıyla da ayakkabılarımız yükleniyor.

Bu sebeple yürüyüş ayakkabısı seçerken bazı özelliklere dikkat etmemiz gerekiyor.

Yürüyüş ayakkabıları diğer spor ayakkabılarından farklı bir yapıya sahiptir ve yürüyüş dışında günlük hayatta da rahatlıkla kullanılma özelliğine sahiptir.

Bu sebeple de son zamanlarda hayatımızın her anında yürüyüş ayakkabıları yer alıyor ve bize rahat adımlar sunuyor.

Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalıdır veya yürüyüş ayakkabısı alırken nelere dikkat edilmeli gibi soruları Güney Av ailesi olarak sizler için cevaplandırdık.

Gelin birlikte inceleyelim.

Kuralına Uygun Avcılık Kıyım Değildir!

21 Ekim 2020

Avcılık kime ne göre bir tutku kimine göre de birçok tepkiyle karşılanan bir aktivitedir. Kendine özgü bir stili olan avcılığın da devlet tarafından konulan ve elbette ki her birey tarafında uygulanması gereken kuralları vardır.

Doğal dengenin sağlanması ve korunması adına konulan bu kurallara uyulduğu takdirde avcılığın bir kıyım değil de bir aktivite olarak kabul görmesi sağlanacaktır.

Güney Av ailesi olarak avcılıkla ilgili bazı kuralları ve kanunları sizlere paylaşmak ve avcılığı kıyım haline getirmeden yapılan bir aktivite olarak anlaşılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Antalya Çevresinde Gidilebilecek 12 Kamp Alanı

20 Temmuz 2020

Antalya; masmavi sahilleri, muhteşem yeşili, ılık ve sıcak iklimi ve tertemiz doğasıyla herkesin yaşamanın hayalini kurduğu bir cennet şehir…

Her yıl 15 milyona yakın turisti ağırlayan bu dünya kenti, her kesimden ziyaretçiye hitap edebilecek otel kapasitesi ve hizmet alanıyla Türkiye’nin turizmine yön veren yegane şehrimiz. Bu gözde şehir, yakınındaki tatil beldeleri ve ilçeleriyle keşfedilmeyi bekleyen birçok güzelliği de içinde barındırıyor. Özellikle saklı kalmış cennet koylarında kuracağınız bir kamp hayal edin ve oranın mis doğasında uyandığınızı… Ya da güneşin doğuşuna tanıklık ettiğinizi, batışını seyre daldığınızı… Bu satırları okurken hepimizin bunu ne kadar çok özlediğini ve hayalini kurduğunu biliyoruz.

Antalya Çevresinde Günübirlik Gidilebilecek 10 Milli Park

19 Haziran 2020

Antalya ve çevresinde günübirlik gidilebilecek  10 milli park

Antalya,  doğal güzellikleri içinde barındıran muhteşem doğasıyla bize şehir hayatından kendimizi kısa mesafelerle uzaklaştırabileceğimiz birçok alternatif sunuyor. Bu şehirde çalışma hayatından kendimizi kaçırabileceğimiz, izin günlerimizde nefes almamızı sağlayacak kısa mesafede varabileceğimiz birçok milli park alanı konumlanıyor. Bu yazımızda size günübirlik planlar yapabileceğiniz ve sevdiklerinizle doğanın tadını çıkarabileceğiniz Antalya ve çevresindeki milli parkları listeleyeceğiz.

Batonlar İle Yürüyüş Yapmanın Faydası Nedir?

13 Mart 2020

Batonlar İle Yürüyüş Yapmanın Keyfine Varın

Yürüyüş yapmak insana farklı bir huzur verir. Kan dolaşımınız hızlanır, mutluluk hormonu tüm vücudunuzu usulca sarar. Özellikle doğa yürüyüşleri sundukları eşsiz manzara ile çok daha b ir yolculuğa çıkmanızı sağlar.

Peki, doğa yürüyüşü yaparken gerekli olan en temel malzemelerden biri olan yürüyüş batonları hakkında ne kadar bilgi sahibisiniz?

Haydi, gelin hep beraber yürüyüşleri kolaylaştıran yürüyüş batonlarını ve özelliklerini beraber inceleyelim.

Termos Alırken Daha Seçici Olun

31 Ocak 2020

Bir yürüyüşe çıktığınızda, spor yaparken veya uzun soluklu bir yolculuğa başlarken yâda ailenizle bir Pazar keyfi yapmak için doğada pikniğe çıkmışken size lazım olacak en temel ihtiyaçların başında termoslar gelmektedir.

 

Evimizden uzaktayken ve ısıtma soğutma sistemlerinin olmadığı bir yerde termos kurtarıcı bir üründür.

 

İçine koymuş olduğunuz sıvıyı yerine göre soğuk veya sıcak tutma özelliğiyle yanımızdan ayırmadığımız termosları neye göre seçiyoruz ve termos alırken nelere dikkat etmeliyiz gelin hep birlikte inceleyelim.

Avcılık için gerekli olan belgeler nelerdir?

01 Kasım 2019

Avcılık için gerekli olan belgeler nelerdir?

Avcılık bir tutkudur. Zor ama keyifli bir aktivitedir. Avcılığı doğaya ve canlı popülasyonuna zarar vermeden gerçekleştirmek için resmi bazı belgelere ihtiyaç vardır.

Avcılık yaparken bir sorun yaşamamak için gerekli olan belgelerin başında avlanma izin kartı yer alır. Avlanma izin kartı nedir ve nasıl alınır sorularının cevabını gelin hep birlikte inceleyelim.

Yeni Başlayanlar İçin Olta Balıkçılığı

21 Ekim 2019

Yeni Başlayanlar İçin Olta Balıkçılığı Malzemeleri

Yüzünüzü maviliğe dönüp, ruhunuzu ufuk çizgisinin huzuruna bırakmak için en güzel aktivitedir olta balıkçılığı...

Meşakkatli bir hobi olan olta balıkçılığı, disiplin ve bilgi gerektirmektedir.

Olta balıkçılığa yeni başlıyorsanız ilk olarak  balık avlama malzemelerinin seçimi fazlasıyla önem taşımaktadır.

Neden The North Face?

23 Eylül 2019

Her yolculuğun bir hikayesi vardır...

The North Face ailesi olarak çıktığımız bu heyecanlı yolda 1966'dan bu yana tek bir şeyi hedefledik; modern çağa her daim uyum sağlayarak, sporcunun ve doğa tutkunlarının her zaman yanında olmak..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.